Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri a szegedi...

Szerintetek megéri a szegedi egyetem biomérnöki szakát kijárni?

Figyelt kérdés

tehát már most úgy áll hogy ha szóbeliket nem sikerülnek rettentően szörnyen és a ponthatárt nem emelik a tavalyihoz képest kb 50-80 ponttal akkor már felvettek.


Igazából én olyan vagyok hogy sosem volt határozott elképzelésem arról mivel szeretnék foglalkozni. (Szinte) bármilyen munkakörben el tudnám képzelni magam.


Biomérnökit azért választottam mert határozottan reál vagyok. Matek, biosz kedvenc, kémia, fizika is okés.


Szerintetek megéri nem is megpróbálni, mert az tuti hogy meglesz, hanem kijárni.

Lennének munkalehetőségek? Milyenek?



2014. jún. 1. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Munkalehetőségekről nagyon nem tudok beszélni, de a szakról annál inkább. Én orvosiról csúsztam le oda, de egy év után otthagytam, és most inkább ujra orvosira jelentkeztem mert tudom h azt akarom csinálni.


Gimiben matekból én voltam a legjobb (nem nagyképűség, hanem tényleg így vagy :D). Biomérnökin matekon köpni nyelni nem tudtam. Készülj fel rá hogy minden tárgy (tehát matek, biosz, kémia, földrajz, később pedig a többi is) NAGYON NAGYON magas szinten megy. Én is reálosnak tartom magam/az agyam. De itt bizony meggyűlt a bajom pl a matekkal és a fizikával is. A kémia és a biosz elég jók/relatíve könnyűek. Ha gimiben nem tanultál emelt matekot akkor nem ajánlom ezt a szakot. Pláne igy, hogy azt mondod hogy nem tudod mit csinálj. Szerintem megérné halasztani egy évet és közben kitalálni hogy mit akarsz. És mindezt tényleg a legnagyobb jóindulattal mondom :) Nem olyan könnyű ez a szak, mint gondolják.

2014. jún. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Na először földrajzot írtam de fizikára gondoltam :D
2014. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

értem köszi a választ:)


jártam matek faktra, úgyhogy az nem gázos :D


szerintem az lesz hogy megpróbálom, "megnézem milyen"


ha tetszik maradok-már ha nem esek ki :D-

ha nem akkor pedig amit írtál is, halasztok 1 évet és eldöntöm mi legyen

2014. jún. 13. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!