Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri kihagyni egy évet...

Megéri kihagyni egy évet mielőtt elkezdeném az egyetemet?

Figyelt kérdés
ELTE biosz szakra jelentkeztem, eddig úgy tűnik hogy fel is fognak venni, de előtte szóba jöhetne egy év kihagyás, szeretnék megtanulni spanyolul és gyakorolni az angolt és dolgozni(külföldön), az egyetemre úgyis szükségem lesz plusz pénzre. Szerintetek megéri vagy felesleges időpocsékolás?

2014. jún. 2. 11:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha szükséged van egyetemhez pénzre, akkor sem éri ugyan meg, de szükségszerű. Viszont ha megteheted, akkor egyből kezdd el a sulit! Lehet egyáltalán rögtön 2 félév passziváltatással kezdeni? Ennek utánajártál?
2014. jún. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Az eltén passziváltatni nem mindig szerencsés, mivel kifogják az embert a tanárok, szóval ezzel sok problémád lehet (sajnos 2 ismerősömet is így fogták ki, és mindkettő okos ember volt, csak passzívba vonult 1 év után).


Talán jobb lenne, ha be sem iratkoznál, és úgy kezdenéd el az 1 éves nyelvtanulásos dolgozós évedet, majd újra jelentkeznél.

Nem időpocséklás, még ha két évet töltenél azzal, amit leírtál az sem lenne az, ezt bátran hidd el nekem.

2014. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem veszítesz vele, nem kötelező azonnal egyetemre menni gimi után, kicsit élvezd az életet, a külföld legalább jó lesz munkatapasztalatnak + kalandnak.
2014. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy első évben nem lehet passziválni, de amúgy is az újra jelentkezésen gondolkoztam. Köszi a válaszokat!
2014. jún. 2. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!