Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Töri emelt érettségizők!...

Töri emelt érettségizők! 27-es szóbeli tétel, "Habsburg-magyar küzdelmek"-ből, hogy készültök?

Figyelt kérdés
2014. jún. 2. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy ez nem tétel, hanem témakör. A cím alapján több száz évet fog át, és ebből valami sokkal konkrétabbat fogsz tételnek kapni.
2014. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szia! Tisztában vagyok vele. Csak valami tematikai segítségre voltam/vagyok kíváncsi.
2014. jún. 2. 11:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Mohács utáni helyzet, Szapolyai stb, Habsburg hatalom kiépitése, 15 éves háború, Erdélyi harcok, Zrinyi küzdelmei, Nemesi felkelések, spanyol örökösödési háború/Rákóczi.


Több száz év de ebből kb 2 tétel lesz amúgy max 3:

-mohács után időszak a 30 éves háborúig

-XVII-XVIII század

SZERINTEM.. de igy tünik logikusnak mivel ebből rengeteg rész kis anyag

(Na persze lehet nagy anyag is ha teljesen lényegtelen információkat is elmondunk amire nem kapunk pontot)

2014. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Bocskai van....
2014. jún. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4. válaszoló kifejtenéd légyszi? Bocskai a tétel ebből a szóbelin vagy mire gondoltál?
2014. jún. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
igen, Bocskai a tétel:D
2014. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Honnan tudod hogy Bocskai a tétel?
2014. jún. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szia! Ha már voltál szóbelizni, megosztanál valami más tapasztalatot is? Milyen tételek voltak még?
2014. jún. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
na vajon honnan tudom? :D Erdély etnikuma, vallása,dualizmus nemzetiségi törvények, eu, principátus, meg az iszlámoknál az omajjád dinasztia volt
2014. jún. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Basszus, úgy érzem, hogy semmit nem tudok... Források mennyire voltak segítségedre?
2014. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!