Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt kémia szóbelin a lapra...

Emelt kémia szóbelin a lapra csak vázlatot érdemes írni vagy mindent? Mennyire lehet felolvasni a jegyzetet?

Figyelt kérdés

Fél óra elég lesz arra hogy mindent leírjunk a lapra?

A felelés úgy történik hogy egyszer-egyszer belepillant az ember a jegyzetébe?



2014. máj. 30. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen tételt húzol ki. Ha rövid, akkor talán le bírod írni az egészet, de nincs értelme. Vázlatpontokat kell ráírni, azt a célt szolgálja, hogy ha netalán elakadsz, akkor belepillantasz, és tudod folytatni tovább. Egyfajta támasz. Ha leírod, amit tudsz, és felolvasod, akkor egészen biztosan pontokat fognak levonni. Mivel látom ezzel nem vagy tisztában, ezért ajánlom, hogy nézd meg, hogy a kémia szóbelinél mire kapod a pontokat. Sokat segít. Ha párszor belepillantasz, az nem baj, azért lesz ott előtted.
2014. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Elolvastam a vizsgaleírást és nem volt benne ilyenről szó. Feltételezem az előadásmódra járó 5 pontból vonhatnak le pontot ha a vizsgázó felolvassa a jegyzetét.
2014. máj. 30. 15:17
 3/17 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lehet felolvasni semmilyen érettségin (kivéve, ha eü. probléma miatt mentességet kaptál, és a szóbeli vizsgát írásban teheted le, de gondolom, itt nem ez az eset). Ha elkezded felolvasni, meg fognak állítani. Vázlatot írjál, felelés közben belenézhetsz, felesleges leírni mindent.


Ha már ilyen komoly ember vagy, hogy még a vizsgaleírást is elolvastad, elárulom neked, hogy ez nem a leírásban van, hanem a vizsgaszabályzatban, mivel nem kötődik tantárgyhoz.

"A felkészülési idő alatt a vizsgázó jegyzetet készíthet, de gondolatait szabad előadásban kell elmondania."

[link] 35. §

2014. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi. (azért lehetett volna disztingváltabban is)
2014. máj. 30. 16:19
 5/17 anonim ***** válasza:
Miért, mi volt ezzel a problémád? :-O
2014. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ironizálgatsz itt, nem vagy te Petőfi.
2014. máj. 30. 16:24
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ironizáltam, ez egy tárgyszerű válasz volt. Ha én ironizálok, az nem így néz ki. (Egyébként sem csak Petőfinek lenne szabad.)
2014. máj. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor meg kell köszönjem hogy szerinted egy ,, komoly " ember vagyok. Csak nehogy félreértsék majd a stílusod a vizsgáztatók mert még bukta lesz.
2014. máj. 30. 16:31
 9/17 anonim ***** válasza:

Én ezt idézőjel nélkül írtam, az már a te hozzáadásod. Kevés ember jut el odáig, hogy utánanézzen a vizsgaleírásnak, mielőtt itt kérdez. Nem hiszem, hogy a többi vizsgáztató félreértené a stílusomat, de ha igen, akkor se tudnak megbuktatni. De persze élőben másképp jön ki minden.

Mint láthatod, néha nem az érti félre, akiről gondolod...

2014. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azért el kell ismerned hogy eléggé félreérthetően fogalmaztál az előbb.
2014. máj. 30. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!