Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az érettségi tényleg annyit...

Az érettségi tényleg annyit ér mint a 8 általános?

Figyelt kérdés

Esti gimin 2-3 év alatt megszerezhetném az érettségit, de ha nem tanulok tovább akkor is érdemes belevágni? Milyen munkákat lehet találni egy gimnáziumi érettségivel? Az is eszembe jutott, hogy megszerzek pár jogosítványt(B,C,D) és azzal próbálok valamit kezdeni. Érettségi nélkül mennyi esélyem lenne valamilyen sofőr/fuvarozó állást találni?

22/F



2014. jún. 2. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb ilyen fuvarozó melóhoz is kérik legalább a közép szintű végzettséget.
2014. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van valami szakmád? Általában csak a Volán társaságok kérnek érettségit a buszvezetéshez.
2014. jún. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó szakma mellett nem szükséges az érettségi, anélkül is dolgozhatsz.

Viszont tény, hogy kitágítja a lehetőségeid. Sok állás van, amihez a szakma mellett az érettségi is feltétel, és sok olyan is, ahol csak érettségit kérnek.


Általánosságban véve igaz, hogy amit megtanulsz, abból csak hasznod származhat. Ezért ha van rá módod, mindenképpen érdemes leérettségizni most, amíg még fiatal és független vagy. Már csak azért is, mert most még lehet, hogy kielégítene egy fuvarozói állás nettó százötvenért, de lehet, hogy tíz év múlva, amikor már mondjuk még két éhes szájat kell etetned, szívesen lépnél előbbre a ranglétrán - ahhoz pedig az érettségi lesz a minimum.

2014. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi képessé tesz arra, hogy tanuljál továbbra is, nem csak egyetemen. Plusz mindenféle OKJ-s tanfolyamok is megnyílnak előtted.
2014. jún. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 1: Én is ezen aggódom egy kicsit. Lehet hiába szerzem meg a jogosítványokat, mert lehetséges hogy érettségit kérnek majd az álláshoz.


Szakmám nincs, a legmagasabb iskolai végzettségem 8 általános. Betegség és folyamatos költözések/iskolaváltások miatt otthagytam a sulit, de most 2-3 év alatt megszerezhetném az érettségit. Ezek szerint érdemes lenne belevágnom? Tandíj nincs, csak a bérletre kellene havi szinten költenem, és heti 2-3 alkalommal van tanítás.


Csak azért hezitálok mert lehet érettségi nélkül is fogok találni valamelyik jogosítvánnyal állást. Vagy lehetetlen lenne érettségi nélkül?


Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

2014. jún. 2. 13:10
 6/8 A kérdező kommentje:

Úgy néz ki találtam egy sulit, és csak 2 évig kellene bejárnom. Szóval belevágok, annyira nem vészes heti 3 nap. Mindenki azt mondja hogy az érettségi alap dolog. Itt azt írják, hogy kb. egyenlő a 8 általánossal. Ezért is gondolkodtam el egy kicsit rajta.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..


# 4:

Érettségi után fősulin általában mennyi ideig kell tanulni? 2 év után talán még belefér plusz 1-2 év. Jelenleg fogalmam sincs mit kéne utána tanulnom.

2014. jún. 2. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A főiskolák (mai nevükön alapképzés) jellemzően 3 vagy 3,5 évesek, ha egyetemi szintű képzésben (mesterképzés) gondolkodsz, az 5 vagy 5,5 év. De ez már teljesen más tészta. Én például most fogom befejezni az alapképzést - olyan helyen tanulok, ahol a tanárok teljesen normálisan állnak ahhoz, hogy egyébként teljes munkaidőben dolgozom. Igazából nem okoz nagy gondot, és egyáltalán nem sürgető a vége, mert a kettő tök jól megfér egymás mellett.


De neked most egyelőre az a lényeg, hogy az érettségit tedd le. Abból bajod tuti nem lesz, a többi meg majd ráér akkor, ha oda jutottál.

2014. jún. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem a negyedik válaszoló vagyok, remélem nem haragszik meg senki, ha válaszolok helyette.

Az OKJ-s képzések nagy része 2 éves, a fősuli/egyetem pedig úgy néz ki, hogy a felsőoktatási szakképzések 2 évesek (nem ad diplomát), az alapképzések 3 évesek (ritkán 4, pl. tanító) (ad diplomát), a mesterképzések pedig 2 évesek (alapképzésre épül, természetesen ez is ad diplomát).

2014. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!