Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskolaváltás 19 évesen érdemes...

Iskolaváltás 19 évesen érdemes e, vagy akár esti suliba átváltani gimiből? Mit ajánlatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 19 éves lány vagyok 11.osztályba járok (5osztályos) és még lenne 2 évem a suliban.


Egy kis történet

Nem nagyon találom a helyemet és megszeretném találni a megfelelőt.

2,5 évet jártam egy kéttannyelvű magán gimnáziumba, majd átváltottam egy sima gimibe félévkor. Az oka az volt,hogy mindent angolul tanultunk és ennek ellenére sem fejlődött az angol nyelvtudásom, magoltam a tananyagokat és nem is éretettem őket. A társaság sem volt a legjobb, a tanárok sem .

Nagy teher volt rajtam fölöslegesen.

A mostani gimnázium nem olyan rossz,viszont kicsit fel kell zárkóznom a többiekhez,mivel mindenki tudja,hogy az állami suli az nehezebb. A diákok fele normális,kicsit nagy a létszám,de mégsem találom senkivel a közös hangot,pedig nyitott és normális ember vagyok.

A legnagyobb okom

-úgy érzem,már nem tudom elviselni ezt a rendszert

- 1/2 év korkülönbség is soknak tűnik.

-fölöslegesnek tartom,hogy ott üljek,mivel nem jegyzem meg az órán elhangzottakat,zavarnak az órán némelyik diákok.

-télen egyáltalán nem tudok koncentrálni,alszom az órákon,fáradtabb vagyok,kedvtelenebb, fogalmam sincs miért.

-szociális embertipusú vagyok,de egyszerűen halálra unom magamat még szünetben is..valószinüleg nincs meg az a társaság..

-időpocséklásnak érzem az egészet..

-szeretnék magammal kezdeni valamit,fejleszteni önmagam más dolgokban

-pl. művészetek( rajz,festés,ének,dalirás,gitár,zongora,tánc,fotózás,divattervezés)

inkább ezek érdekelnek a legjobban,de nem tudom hol lehetne ezeket normálisabban, huzamos időkben fejleszteni.

-bagoly vagyok,csak este tudok tanulni normálisan..

-nyelveket szeretném fejleszteni: angol,francia,kinai , ha jol mennek nagyon ezek akkor németet is talán talán.. ( félig kinai vagyok)


Szóval ha valaki tudna nekem tippet adni,esetleg egy cipőbe jár velem nagyjából irjanak,tapasztalatait mondják el.


Esti tagozatot nagyjából olvastam,nem sokan ajánlják, igazából nem tudom elképzelni hogyan működne nálam,mert nem tagadás egy kicsit lusta vagyok.


Waldorf gimnáziumban is voltam hospitálni, tetszik,de szivem szerint az estire mennék,hogy több időm legyen más dolgokra. Akár dolgozni is.



2014. jún. 4. 01:03
 1/2 anonim válasza:

Szia! Tavaly diplomáztam, van némi rálátásom a sulis évekre. Figyu!Először is: ne aggódj, sokan járunk ugyanilyen cipőben. A hiba nem benned van! Nincs veszve semmi. A honi nyelvoktatást száz éve nem korszerűsítették, csak kozmetikázgatják, így alig van hatásfoka. A nyelvtani alapokat és az alapszókincset itthon el lehet sajátítani, de elengedhetetlen az idegen nyelvi környezetben való gyakorlás, tehát évente két-három hét diákmunka egy angol farmon, lehetőleg valamilyen diákcsere programban.Lényeg, hogy azalatt ne hallj magyar szót, csak az angolt és akkor beléd fog ivódni profin a nyelv készségszintű használata és a további tanuláshoz szárnyakat kapsz ettől. Nálunk, a Waldorfban van ilyen, ha a sulid igényes az is meg fogja szervezni, főleg, ha petíciót írtok a dirinek és mind aláírjátok. De tényleg! Vagy a szüleid segítenek kijutni neked, vagy a sulid. Egyedül rázós próbálkozni egy magyar lánynak külföldön, mert könnyen prosti lehet belőle, ha rossz emberekhez fordul segítségért. Ha a tanulmányaiddal felzárkózol, jobban fogod érezni magadat új társaid között, mert elégedett leszel magaddal és ettől magabiztosabb, bátrabb leszel a kommunikációdban.Van akit az osztályban azért tartasz rossz fejnek, mert irígyled a helyzetéért, ez is megváltozhat, ha felküzdöd magad.Plusz idővel be is fogadnak, ha lejár a karanténod, mert először megfigyelnek, jó fej vagy-e. Tudod, ez olyan őskorból maradt ösztöne az emberállatnak.A korkülönbségekkel ne foglalkozz, csak látszatra van jelentőségük, később eltörpülnek majd. A lényeg, hogy a saját tanulásbani haladási sebességedhez igazodj, ne a lépéstartási kényszer legyen a fő. Ha halasztasz, buksz, az akkor épp pocsék, de később jól is jöhet. A suli lényege ugyanis, hogy kiképezd magad lehetőleg minnél sokoldalúbbá, és akkor vevő lesz rád később a munkaerőpiac.Az órai koncentrációzavarod a terem levegőtlenségéből is adódhat, de lehet, hogy rosszul táplálkozol, nem eszel zöldséget, vitamint, nem sportolsz napi szinten, ettől alacsony a vitalitási szinted és ettől van a memóriazavar is.Én Gigko biloba növényből készült kapszulákat szedtem a fősuli alatt és jobban ment a memorizálás.A magnebéhat se rossz. Én is éjjel tudtam tanulni, mert a nappalt egyszerűen sajnáltam eltékozolni, plusz tíz után csend van a környékünkön és az nem mindegy.Persze így is volt, amiből elhúztak, példul jog, számvitel, meg ilyen száraz tárgyak, de a harmadik ismétlőn azért átmentem és utólag csak én emlékszem rá, a diplomámon se látszik, 4.3 lett az átlaga. A művészettanulás tök jó ötlet, de csak a suli mellet és nem helyett, mert ma csak zenéből nem lehet sikeresnek lenni az életben.Aki zenéjével sikeres, az is rövid ideig az és kell mást is csinálnia, hogy eltartsa a zenei karrierjét( több lábon állás). Amúgy régen minden tehetősebb család gyerekei tanultak zenét, mert a zene gyógyítja a lelket és egészséges lélek nélkül nincs élhető élet, tehát aki tud egy hagszeren, vagy énekel,esetleg csak fütyörészik, az leki bajait gyógyítani is tudja. Minden orvos tudja, hogy a test betegségei, a rossz közérzet mindíg a lélek és a szellem rossz állpota miatt vannak. A keleti gyógyítók először mindíg a lelket teszik helyre, a test javítása csak azután következik náluk, mert ha nem javítják a lelket, az mindíg vissza fog térni a betegségtünetek produkálásához, mert észre szeretné vétetni magát. Waldorfba ne menj át, mert nem tanítanak eleget és ha felsőfokra készülsz ( egyetem, fősuli), a Waldorfos tudásra keményen rá kell tanulni.

Üdv és sok sikert.

2014. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na!Úgy látom akkor ezt megbeszéltétek:)
2014. jún. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!