Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem rossz, de a jó nem ilyen!...

Nem rossz, de a jó nem ilyen! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Minden érettségim ötös lett.A középszintűek 81-88 %-osak,az emelt angolom 76%!Sokan bolondnak tartottak mikor letörtem az eredményeimtől,de sajnos a céljaimhoz nem elég.Pszichológiát szeretnék tanulni és valószínűleg a szeptemberben induló képzésekre már nem hinném,hogy lesz esélyem bejutni,de még a nyelvvizsgámmal is csak éppen,hogy ... Mit tanácsoltok? Végezzek el egy OKJ-t,tanuljak nyelvet...dolgozzak egy évet és próbálkozzak a fizetőssel? Tudom,hogy pontot nem érne,de milyen OKJ-t javasoltok amivel el is lehet jól helyezkedni? Vagy mi mást tudtok ajánlani amit ilyen beállítottsággal szívesen végezhet az ember!

Csöppet kétségbeesetten várom a válaszaitokat!Előre is köszönöm!

Kitti/19



2014. jún. 4. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyj ki egy évet, ah teheted menj ki pl külföldre nyelvet tanulni, vagy vállalj valami munkát, közben meg tanulj, és javíts. Vagy jelentkezz már ősszel javítani, és akkor keresztféléves képzésre jelentkezhetsz. A OKJ-nak az a hátulütője, hogy azt hallottam, ha már van szakmád, akor nem járnak az államilag támogatott félévek. Ez nem biztos, de nézz utána alaposan, nehogy gondod legyen belőle. És ne ess kétségbe, nem mindenkit vesznek föl elsőre, ettől még nagyon sikeres és boldog ember lehetsz, ez nem örökre szól. Semmiképp ne mondj le a tervedről! :)
2014. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A pótfelvételit is érdemes megpróbálni, nekem egy ismerősöm tavaly úgy jutott be végül! :)
2014. jún. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a bíztató válaszokat!Nagyon kedvesek vagytok! :)
2014. jún. 4. 19:59
 4/8 anonim ***** válasza:
szia! duplázással és a nyelvvizsgapontokat hozzáadva hány pontja jön ki?
2014. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*pontra
2014. jún. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mivel az olasz nyelvvizsgág mèg csak előkèszülőben van,így anèlkül maximum 400 pontom lesz a zárásig,de inkább 395! :/ Gondoltam rá,hogy ha kihagyok egy èvet ès megszerzem az olasz,szerzek mellè egy spanyolt ès akkor 435/440 meglehet,de lehet,hogy mèg az sem elèg...maximum elmegyek vidèki egyetemre ès az első fèlèv után megpróbálok átjelentkezni Pestre
2014. jún. 5. 11:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Hú, az a baj hogy tavaly az eltén 439, a károlin 444 volt a ponthatár. Nem tudom hova jelentkeztél, de gondolom a többin sem sokkal jobb a helyzet. :/ Viszont most az angol emelttel úgy hallottam nagyon megszívtátok, szóval lehet ez a többiek pontjára is erősen hatással lesz.. Fizetősön egy félév 300ezer körül van, és előre szólok, államira átkerülni pokoli nehéz :/ Az átjelentkezés nem tudom mennyire sima menet, ebben nem tudok nyilatkozni sajnos. Más a tanmenet az egyetemeken, így ha át akarsz kerülni, teljesítened kell azokat a kurzusokat is, ami a saját sulidban esetleg nem volt, de a másik helyen igen. Ha dolgozol egy évet és gyúrsz még érettségire és/vagy nyelvvizsgára, az igen jól jöhet (én is ezt csináltam). Az okj-t nem ajánlom, nem sok értelme van, és a legtöbb 2 éves azt hiszem. 435/440el fizetősön már biztos hogy bent vagy, állami meg a szerencsén múlik.. Gondolom ez nem nyugtat túlzottan, de azért elmondom, hogy rengetegen ide nem érettségi után kerülnek be rögtön, hanem 1-2évvel később, mikorra elég pontot szereztek.. Sok sikert kívánok! :)
2014. jún. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Joola ***** válasza:

szia! velem is hasonló volt, és életem egyik legjobb időszaka következett azzal, h nem vettek fel. én egy évre kimentem Skóciába dolgozni egy kis szigetre, amit mindenhonnan körülvett az óceán. gyönyörű volt és rengeteget tanultam, felsőfokon megtanultam angolul és pénzt is elég sokat hazahoztam. 1-2 érettségimen megpróbáltam javítani, de még így is kevés volt, szóval fizetősre vállalkoztam. egy részét ki tudtam fizetni abból, amit hazahoztam kintről, a többit meg minden nyáron munkával + amikor már nagyon nem ment akkor diákhitellel. valóban úgy menj neki, hogy költségesről szinte lehetetlen átkerülni, szóval számolj vele, h 3 évig valszeg fizetősön maradsz - MA-ra viszont új felvételi van.

én azt mondom semmiképp ne kezdj valami szakmába ami nem érdekel, rohadt fiatal vagy és 1-3-4 év sem számít, különösen h a pszichó egy élethosszig tartó tanulással jár, szóval nem fog ezen a kis kihagyáson múlni semmi. ha valóban ezt akarod, akkor köteleződj el és ne add fel, próbáld meg újra és újra, akár költségesen is!

sok sikert!

2014. jún. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!