Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mibe fáj nekem a BME Mérnök...

Mibe fáj nekem a BME Mérnök Informatikus BSc képése? (Van-e pl. állami támogatás, ha van mik a kritériumok. )

Figyelt kérdés

2014. jún. 5. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A teljes felsőoktatási rendszert itt nem leht elmagyarázni, van felsőoktatási tájékoztató (500 oldalas füzet).


Állami támogatás a tandíjra van.

2014. jún. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem ingyen jár oda, még ösztöndíjat is kap. Ez utóbbihoz magas átlag kell, ahhoz meg ész és szorgalom.
2014. jún. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez még mindig egy hiányszakma, és előreláthatóan még sokáig az fog maradni, ezért az állam ott támogatja, ahol tudja. Aki eléri a bekerülési ponthatárt, az rögtön államilag támogatottra kerül, aki nem, azzal sem szúrnak ki azzal, hogy költségtérítésesre felveszik, ugyanis biztosan állíthatom, aki nem képes 350 pontnál többet elérni, az esélytelen lenne az egyetemen.


Az ösztöndíjak nagyon magasak, és mindig 30 kredittel osztanak, így néhány szabadon választható tárgy felvételével átlagos szorgalommal és tehetséggel is szép summa (30 000 körül) ütheti az ember markát havonta.

Van emellett Köztársasági ösztöndíj és milliónyi pályázat, csak mindig résen kell lenni! :)


Remélem tudtam segíteni.


Egy másodéves

2014. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Könyvekre még egy forintot nem költöttem, a legtöbb egyetemi anyag ingyenesen letölthető az internetről.

Átlagos állami ösztöndíjas diákként nem nagyon kell extra költségekre számítani. Koli ~10 ezer havonta, enni, bulizni meg te tudod mennyit és hogy fogsz. Havi 50-ből kényelmesen ki lehet jönni.

Tanulmányi ösztöndíj a legjobb 40%-nak jár, havi 10-40 ezer forint, szociális támogatás a státuszod függvényében havonta több tízezer is lehet.

2014. júl. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!