Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azt hiszem, nem a jó utat...

Azt hiszem, nem a jó utat választottam. Közgazdász képzésre járok, most fejeztem be a 4. félévem, de a szívem inkább az orvosira/gyógyszerész pályára húz. Kifejtem bővebben. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

2 évvel ezelőtt nagyon vaciláltam, hogy pszichológiát előre tegyem-e a sorrendben (nem kellett pszichológia szakhoz biosz/kémia érettségi) de végülis a BGF közgazdász (nemzetközi gazdálkodás szak) maradt elől. Jól tanulok, 4,83 lett most az átlagom idei félévben. Érdekes, amit tanulok, érdekel is - szeretem a számokat is, matekot is, gazdaságot, makroökonómiáról is szeretek olvasgatni.


De már 4-5 éve gondolkoztam a pszichológusin. Azt is megjelöltem a felvételinél, de utánaolvastam, hogy mester nélkül semmit se ér; + még külön órák, képzések, tanfolyamok...


A szívem viszont most nem is a pszichóra, de valami gyógyszerész szakmához közelre húzna.


Nézegettem a felvi.hu-t, mindenhová kéne biosz emelt/kémia emelt, ami nekem nincs.

Matekból van emelt érettségim, angolból felsőfokú nyelvvizsgám, de bioszból- kémiából nem is érettségiztem.

(Hozzáteszem, anno bioszból jó voltam, mindig 5-ösek lettek a dogáim, az emberi test nagyon érdekelt.)


Ha választhatnék - az utóbbi 3-4 hónapban vagyok így vele - már inkább mentem volna gyógyszerésznek. De néztem a képzéseket: kb 5 év egy orvosi egyetemen.


Most már hülyeség 4 félév után otthagyni a BGF közgazdász képzést (2 + 1 félév van hátra, 2 félév + 1 félév a szakmai gyak) és eléggé jól az elhelyezkedési lehetőségek, kb 180-210 nettóval indítanak az ismerőseim: több nagy multi is a mi gyakornokainkat keresi (Henkel, Unilever, Coca-cola, Richter, stb) szóval nem lenne baj az elhelyezkedéssel, a fizu is jó lenne - csak éppenséggel engem más terület - gyógyszerkutatás - érdekelne.


Szüleim kérdezgetik: ugye megyek-e valamilyen mesterre az alapszak elvégzése után?

De én már nagyon elgondolkoztam az orvosin (gyógyszerész szak...) csak ugye ahhoz érettségi kéne (emelt) + ugye az még 5 év az életemből... most vagyok 21 éves.


Szerintetek nagyon elcsesztem? Ha a szívem másfelé húzna, és már elvégeztem a közgász szaknak a 2/3 részét? :(


2014. jún. 6. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, ilyen jó átlaggal kár lenne hagyni veszni azt a 4 félévet, de még nagyobb kár lenne nem ott hagyni! ..Amennyiben mást szeretnél tanulni!

Az ember egész életében keresi magát, miért dolgoznál olyan munkakörben később, amit talán kicsit szeretsz...DE a szíved máshová húz? Tested lelked máshová vágyna, aztán később elkésnél a munkából vagy egészségügyi problémáid lennének...

Én gépészmérnöki szakon voltam egy félévet, 2 tárgy kivételével mindenből ötöst kaptam, de nem szerettem volna ezt csinálni, a szüleim szerették volna, hogy ezt csináljam ! magas volt a vérnyomásom 180/110, előtte soha nem volt semmi bajom. Aztán váltottam, mindig is tanár szerettem volna lenni! Abban az évben (2012-ben) felvételiztem másodjára, és már a 4. félévben vagyok, és nem bántam meg, jó hát, fizetésben közel sem lesz ott, mint a másik, de végre mertem lépni, és a saját utamat járom!

Akkor érdemes otthagyni, ha érzel magadban annyi energiát, hogy valamit elölről kezdj és ki tarts a végéig, hogy azt már ne kelljen otthagynod..Egyébként a szüleim elfogadták a döntésem, rájöttek, hogy fontosabb az egészség, és hogy azt csináljam amit szerettem volna! (és a vérnyomásom is stabilizálódott:))

dönts jól!

2014. jún. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mi nagyon hasonlóak vagyunk.


Én a felvételi eljáráson 2012-ben BME nemzetközi gazdálkodást jelöltem meg első helyen és fel is vettek. Jártam félévet, viszont nekem nem tetszett. Aztán volt egy kémia emeltem, tettem egy bioszt mellé és gyógyszerészre jelentkeztem, mert az érdekelt.


Mindenesetre én a helyedben már nem hagynám abba, mivel a 4. félév is megvan, így már nincs sok hátra. Ha 2-3 félév lenne meg, akkor még talán otthagynám.

2014. jún. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem vágj bele. Nekem 2 diplomám van és én tavaly kezdtem a gyógyszerészt. Bsc-s vagy , tehát egy éved van még. Most szeptemberben nem tudsz kezdeni, mert nem jelentkeztél meg érettségi is kell. Tehát én befejezném a közgáz bsc-t, mert az is hasznodra válhat még... Aztán párhuzamosan készülsz az érettségikre, és májusban érettségizel. Esetleg az államvizsgát át teszed szeptemberre, ha nagyon üti a 2 egymást. Munka mellett készültem 3 hónapot a 2 érettségire és 5 lett mind2. Szóval nincs lehetetlen. Aztán köv. Szeptembertől kezdheted a gyógyszerészt. Csak a szükeidet is győzd meg, hogy ezt akarod. Max ha sokallják a plussz 5 évet, akkor könyvelsz félállásban, majd 4 évtől már könnyebb és kevesebb az óra.
2014. jún. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na ennek olvass jobban utána. Olyan nincs, hogy orvosin gyógyszerész szak. Ez két külön dolog! A gyógyszerészeti 5 év +utána lehet szakvizsgázni. Az orvosi 6 év +2 év rezidensképzés+2-6 év a szakképzés szakvizsgához.Jól gondold meg,mert a sima 6 év orvosi egyetemmel semmit nem érsz. Szakvizsga nélkül. Kb.32 éves leszel,mire papír lesz a kezedben,persze, ha minden elsőre sikerül.
2014. jún. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, végülis hogy döntöttél?
2016. febr. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!