Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri biológia-technika...

Megéri biológia-technika szakos tanárnak tanulni?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdem a 10.évfolyamot egy 5 osztályos gimiben. Régi álmom, hogy tanár, orvos vagy sebész legyek. Ezek közül a mai napig a tanári pálya a legerősebb. A kedvenc tantárgyam 7.óta a biosz. (borzasztó jó biosz tanárom volt általánosban, ő szerettette meg velem) Szóval az biztos, hogy bioszból szeretnék majd érettségizni, és azzal is akarok továbbmenni. Nem hiába lebeg a szemem előtt az orvos/sebész pálya is. Idén nem volt(nincs) bioszunk, majd szeptemberben jön be, de nagyon remélem, hogy itt is jó tanárom lesz.

Szóval visszakanyarodva a fő kérdéshez: megérné biosz szakos tanárnak menni, úgy hogy mellé szakpárnak a technikát szeretném fölvenni? (u.az a tanár tanította a technikát is, aki a bioszt, szóval a technika is ott lett a kedvencem)

Egyébként általános iskolában szeretnék tanítani. Gimiben nem nagyon, egyetemen meg aztán végképp nem.

Ja és technikából 5.osztálytól 8-ig (ameddig volt), végig dicséretes 5-ös voltam. Bioszból szintén 5-ös voltam végig.


Szóval összefoglalva mit gondoltok erről, és megérné-e ez a szakpár? Mindent írjatok le nyugodtan, ami ehhez a témához fűződik, akár csak részleteiben is.

Tanárok is írhatnak tapasztalataikról/véleményeikről.

Köszönöm előre is! :)



2014. jún. 10. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Egy csomó helyen már nincs is technika tantárgy.
2014. jún. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Benedek Kristóf válasza:
Véleményem szerint inkább orvosira menj! A tanári pálya szerintem nagyon maceráns! Fel kell tenni magadban a kérdést,hogy el tudnád e viselni azt ha valakit egytalán nem érdekel a biosz vagy lehetsz bármennyire szigirú tanár is biztos lesznek olyan osztályaid akiket nem tudsz fegyelmezni! Szép szakma a tanári szakma de nekem nem lenne hozzá türelmem! Sebészként meg nyilván bírnod kell a vért és ha esetleg valaki a kezeid között hal meg (természetesen nem rajtad múlott) azt fel kell tudni dolgozni! Tudom hogy a pénz nem számít és nem is azért mondom de sebészként vagy orvosként többet keresnél, ami rendkívül jól fog jönni ha már lesz gyereked! Szóval én az orvosira szavazok! Viszont oda nem elég a biológia! Kell még vagy kémia vagy fizika! Remélem tudtam segíteni!
2014. jún. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Elsőnek!: Ez most komoly??? Tudtommal az összes rendes általános iskolában kötelező a technika 5-8-ig. Valahol pedig még gimiben is van, nem is egy helyen.


Másodiknak!: Ezeket a kérdéseket, amiket itt felsoroltál már rég feltettem magamban. Természetesen el tudnám viselni, ha valakit egyáltalán nem érdekel a biosz, mert tudnám magamról is, hogy pl engem meg a matek nem vonz... Nem érdekelhet mindenkit minden... Ez meg természetes, hogy lesznek olyan osztályok, ahol nem tudok fegyelmezni... Egy tanárnak a tekintélye az első órán dől el igazán, amikor először találkozik az osztállyal, akit tanítani fog. Ha ott marha magabiztosnak és katonásnak mutatja magát, onnantól kezdve őt úgy könyvelik el, hogy "basszus, vele nem lehet szórakozni". Aztán meg nyilván megmutatja azt az énjét is, aki egy vicces/jófej/friss/fiatalos/megértő tanár. Én pl úgy viselkednék az osztályommal, ahogy ők viselkednek velem... Sz*rnak a fejemre? Dumálnak? Telefonoznak? Alszanak? REMEK! Dolgozat! Mindenkinek 1-es? Na látjátok itt jön az, hogy ahogy ti sz*rtatok a fejemre, most úgy sz*rok én is arra, hogy 30 egyest kell beírnom. Nem sz*rnak a fejemre? Jól lehet velük dolgozni? Minden dogát bejelentek, kiszámítható leszek, kapható leszek majdnem mindenre. Ja és amúgy már van tapasztalatom, ugyanis itt gimiben ebben az évben 3 földrajz, 1 fizika és 1 kémia órát tartottam meg. Ezt úgy kell elképzelni, hogy pl földrajzon tanár beül a padba, én meg rendesen tartok egy 45 perces órát, nyilván nem a könyvből kiolvasva az anyagot... Na az első ilyen órám után a föcitanár személyesen jött oda hozzám, és dicsért halálra, hogy istenadta tehetségem van a tanításhoz. Ja és a föcitanár óráin ne tudjátok meg mi szokott lenni...Üvöltözés, beszélgetés, és az osztály kb 15%-a figyel. Amikor én tartottam az órát, az osztály 70%-a biztos figyelt és jegyzetelt, a többiekkel meg úgy voltam, hogy nem szólok rájuk, ő bajuk, ha nem figyelnek, főleg hogy a 3 órás leadott anyagaimból 1 hétre rá dogát írtunk... Ja és az osztálytársaim is azt mondták, hogy itt esküsznek meg bármire, hogy jobb órát tartottam 16 éves fejjel, mint egy 58 éves földrajztanár.

Aztán a fizikatanár az egész osztály előtt kijelentette egy általam tartott fizikaóra után, hogy félig-meddig idézem: "Na már most, az látszik, hogy Levinek (igen, Levente vagyok :D) vele született tehetsége van a tanításhoz. Ez nem sok embernek adatik meg. A kiállása tökéletes. Magabiztos. Érthetően magyaráz és közben még fegyelmez is (ezt azért mondta, mert bekussoltattam 2 srácot a hátsó padban meg elvettem a telójukat). Szóval ő az a személy, akinek -ha ennyi pénzért nem is-, de 3X ennyiért KÖTELEZŐEN tanárnak kellene mennie." Aztán kémiát is tartottam, kísérletekkel egyetemben...

Türelmem az van, és lenne is hozzá.. Ja amúgy meg azért is akarok ált.iskolában tanítani, mert ott sokkal jobban nevelhetőek a gyerekek+fegyelmezhetőbbek is.


Az orvosi szakmával járó problémák sem okoznak fejfájást. A vért teljes mértékben bírom (Youtubon szoktam nézni műtéteket+ az egyik csatornán délutánonként mindig mennek orvosi műsorok, amik a valós e.ü-s munkát mutatják be.) Az idegrendszerem is tökéletes, szóval tudom magamról, hogy bírnám. (Ja amúgy vérvételnél is mindig oda szoktam nézni, hogy mit csinálnak velem.. :D)

Azzal is tisztában vagyok, hogy sebészként/orvosként többet kereshetnék.. És igen, tudom, hogy nem elég orvosira a biosz, kell mellé kémia vagy fizika. Hát én a kémiát választanám, de a faktig úgyis rengeteg időm van még...

Egyébként köszönöm a hozzászólásod, tudtál segíteni! :) Várom a továbbiakat! :)

2014. jún. 11. 18:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Tanár vagyok. Mindig is az szerettem volna lenni. Apám jogásznak szánt.29 év tanári pálya után kijelentem: igaza volt. Hallgatni kellett volna rá. Jó tanár lettem, szerettek a gyerekek, kitüntetést is kaptam. Ha most kellene választanom, nem ezt a szakmát választanám. Nehéz pálya, nyomorúságos fizetéssel. Sajnos, pénzből élünk.Idegtépő...s nem minden rózsaszín.Leírtad, hogyan fogsz viselkedni az osztállyal. Nem teheted meg...most nem fejtem ki. Menj orvosnak...aztán ha megvan a diploma még elvégezheted a tanár szakot is... ha addigra nem ábrándulsz ki belőle.
2014. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megéri tanárnak tanulni a sok okostojással ellentétben.

Nyilván lesznek olyan gyerekek akik tesznek az órádra, de gondolj bele neked is van olyan tárgy ami nem érdekel, vagy kevésbé érdekel.

A párosításnál a biológia(egészségtan) egyiknek tökéletes, de kellene valami másik, jobb szak, mondjuk kémia, vagy fizika, és mellé még a technikát- természetismeretet leteheted majd, csak legyen két erős szakod.


Azért mondja sok tanár, hogy ne menj annak, mivel elfutott felettük az idő. A mostani gyerekek, ahogyan te is, egy inger gazdag környezetben nőtt fel, és nem lehet csak simán krétával meg táblával tanítani őket, ennél már több kell. Kellenek látványos videók, animációk, valós élethelyzetek, pörögnie kell az órának. Ha nem pörög, akkor vége az egésznek. A fizetés olyan, amilyen, mostantól a minimálbérhez rögzített. Ne gondold, hogy orvosként legálisan jobban fogsz keresni a végzett munkához képest. Nem legálisan nyilván orvosnak éri meg lenned, de ne gondold, hogy olyan jó érzés folyamatosan borítékban kapni az apanázst. Igazából mindkettőnél egy egész embert emészt fel az állás. Látszólag a doktor jobb, de annyi negatívum van ott is, hogy igazából nem jobb.

Az pedig hogy kik fogják az oktatást irányítani, kb ugyanazok akik az egészségügyet, szóval nem lesz feltétlenül semelyiknél sem normálisabb... szóval egy szó, mint száz ne a pénz döntsön, mivel mindkét szaknál (a sebészt az orvossal egybe veszem) vannak feletted álló, azaz téged meghaladó problémák.

2014. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Menj a Semmelweis-re, tanulj orvosnak, és egyetem közben sajátitsd el a norvég nyelvet, majd menj ki Osloba orvosnak. Az emberek kedvesek, az állam igazságos, és betegre keresheted magad (Norvégiában egyáltalán nincs orvosi egyetem, se orvosok, és még abban a jóléti államban a 94000USD/fős keresetükkel is legalább 3x annyit kapnak az orvosok).
2014. jún. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Három iskolába jártam az ország különböző feleiben, de pl. nekem egyszer sem volt technika órám, se általánosban, se gimiben, szóval a biosz mellé kellene valami használhatóbb. Mondjuk kémia vagy ilyesmi (ha az orvosin gondolkozol, akkor abból is pengének kell lenni amúgy is). Vagy esetleg fizika. Ez már használhatóbb.
2014. júl. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is orvosnak menj, ha érdekel. És tényleg inkább valami más szakot válassz a biosz mellé inkább.
2014. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Norvégiában van orvosképzés, de nem fedezi az igényeket, még mindig orvoshiány van.
2014. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!