Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy a "fejlett...

Létezik olyan, hogy a "fejlettség határa"? EL lehet érni azt az állapotot, ahonnan már nem lehet tovább fejlődni/fejleszteni (pl. informatika, űrkutatás, biológia területén)?

Figyelt kérdés

2012. dec. 7. 20:32
 1/6 EagleHUN ***** válasza:
71%
Én nem hiszem hogy van ilyen határ legfeljebb egyre kisebb és kisebb lépésekben haladunk, aztán mindig jön valaki aki teljesen újszerűen kezdi használni amit már fölfedeztek. És így újra nagy lépésekben halad a dolog egy darabig.
2012. dec. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nincs határ.

Mindig lesz fejlődés.

Ha elér is akkor keveredni fog más pl: elektro + biosz =gépé robot vagy a fantáziádra bizom hogyan keveredhetne a biologia és az elektronika.


És majd újra fejlődik tovább.


Szóval nincsenek határok.


Ha már ott tartana az emberíség hogy az űr bármelyik szegletébe eltud jutni akkor lehetne arról gondolkodni.

Még mindig egy por szem vagyok az egész világban.

2012. dec. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a kérdés, de erre még senki sem tudott kézzelfogható választ adni, mivel konkrétan megjósolni érthető okokból szinte lehetetlen, elméletek azonban léteznek.

A jövőkutatásban létezik egy szingularitásnak nevezett lehetséges jövőbeni esemény, ami után lehetetlenné válik a jövőbeni fejlődés további megjósolása. Nagyon röviden annyi a lényege, hogy valamikor a jövőben a technikai változások és az ezt maga után vonó társadalmi változások annyira felgyorsulnak, hogy a mai ember képtelen felfogni. Egy ábra a megértéshez: [link]

Ahol "sűrűsödik" a szalag, valahol ott lesz ez a szingularitás, ami gátat szab a jövő további megjósolásához.

Nálunk okosabb emberek között folyik a vita, hogy befog-e következni ez a szingularitás egyáltalán: ha igen, mikor, ha nem, miért nem? Ajánlom figyelmedbe a magyar wiki nagyon jó szócikkét a témában: [link]

2012. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem létezik. Hogy el lehet-e ezt érni, az már más kérdés.
2012. dec. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk. Szerintem nem. Jelen korunk még nagyon távol áll tőle, hogy ez a kérdés dilemmát jelentsen.
2012. dec. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

végülis...

Mert egyre bonyorultabb a rendszerek és végül olyan bonyorult lesz hogy belegabalyodik vagy nagyon nagy tudásra lenne szüksége aki új dolgot akar majd kitalálni...

2012. dec. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!