Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a többség lenézi...

Szerintetek a többség lenézi azokat, akiknek nincs érettségije?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok az a nagy lenézegetős fajta, aki felsőbbrendűnek tekintené magát mindenkinél, de azért valljuk be az érettségit megszerezni nem a világ. Aki ennyire nem képes azért az nem nézem sokra.
2010. jan. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
45%
Én nem nézem le őket,sok szakmunkás értelmesebb,mint a diplomások.És ők aztán mindenkit lenéznek..
2010. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Második: nem a diplomát kérdezték, hanem az érettségit. Azért nem mindegy.
2010. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nézem le. Azokat viszont igen, akik csak azért csinálnak diplomát, hogy elmondhassák, olyanuk is van. Ha pedig valaki egy szakmunkásvizsgával csinálhatja álmai munkáját, miért kellene érettségit csinálnia?


De ettől függetlenül, igen, szerintem a többség lenézi őket.

2010. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Manapság az érettségi elég alapvető... És tényleg nem egy világrengető dolog megszerezni. Szóval igen, én lenézem őket. Persze vannak azért kivételt képező esetek (pl. ha annyira rossz a családi háttér, h vki kénytelen dolgozni, v a a szellemi képességei nem teszik azt lehetővé). Emellett az érettségi valamennyire azt is mutatja, hogy van egy alapműveltséged, amivel ha akarsz, tudsz továbbépítkezni. A második válaszolónak: az érettségi nem ugyanaz, mint a diploma... utána nem muszáj egy felsőoktatási intézményben továbbtanulni, lehet szakmát is tanulni.
2010. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval,aki lenézi őket,annak a családjában vagy baráti körében mindenkinek van érettségije? Egy olyan emberrel nem is alakulhatna ki köztetek barátság,mivel őt is lenéznéd? Szóval itt az emberi értékek háttérbe szorulnak?
2010. jan. 2. 17:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én sem vagyok az a lenézős fajta. Pl anyuéknak sincs érettségije, ahogy mamámnak sem, régen nem volt ilyen "alap dolog". Szakmához meg nem kell, ha szakmunkást végez. Az érettségi inkább amolyan felvételi a felsőfokú intézményekben.


Viszont pl unokaöcsémet lenézem, hogy amint betöltötte a 18at(még csak 2. osztályos, mert bukott is), abbahagyta a sulit és otthon döglik egész nap, mert dolgozni sem jár el. ja miért is, hiszen drága nénjémék szó szerintem mindent a segge alá raknak, mindent megvesznek neki ami kell. Neki ott lenne a lehetőség, hogy leérettségizzen, vagy legalább szakmát tanuljon. De még ahhoz is hülye. :D

El van kényeztetve.


Szóval én egy embert a belső értékei alapján ítélek meg, a többi nem érdekel.

2010. jan. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nézem le őket. Édesanyámnak 8általánosa van, 14évesen el kellett mennie dolgozni, és még általános alatt is dolgoznia kellett, Édesapámnak szakmunkás bizonyítványa van. Az előttem szólóval egyetértek, akinek van lehetősége, és csak azért nem csinálja meg, mert jobb helyette a semmittevés, azt nem tartom sokra. Régen tényleg nem volt ennyire alap.

Egyébként én most fogok doktorálni, rám viszont nagyon büszkék a szüleim és tisztességesen fel tudtak nevelni, érettségi nélkül is.

2010. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem attól, hogy valakinek nincs érettségije, még ugyanolyan ember lehet, mint bárki más. Lehet, hogy nem fog tudni bekapcsolódni olyan beszélgetésekbe, ahol a történelem órák anyagát beszélitek meg, viszont attól függetlenül lehet egy jó lelkű, jó humorú és nagyon rendes ember is! Inkább vagyok ilyen emberek társaságában, mint a nagyképű, lenéző főiskolásokéban (tisztelet a kivételnek).
2010. márc. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Jellemfüggő,de én úgy vettem észre hogy igen! Kéát réteg van. az alsó és a felső,persze vannak átmenetek,de a kérdés szempontjából az most lényegtelen. A lényeg, a felsőbb rétegek tudat alatt is lenézik a másikat,mert tudják,hogy ők megdolgoztak keményen a diplomáért, azt nem adják ingyen. Ez nagy áldozat,sok stressz, sok tanulás,sok pénzbeli ráfordítást, utazást egyetemre, kudarcokat és sikereket jelent. Aminek a gyümölcse késöbb megtérül,és könnyebb életük lesz,több pénzük,elit élet, szinvonal.Az ezekben a körökben tartozó egyedekkel érzik jól magukat, mert ott találják meg a szintjüknek megfelelő érdeklődési körü,hozzáálású,világnézetű,értelmi szinten lévő egyéneket leginkább.De vannak kivételek,ezt csak általánosságban írom. Az alsóbb rétegek,akik zömében nem voltak szorgalmasak, nem küzdötték fel magukat a ranglétrán, iskola alatt drogoztak, piáztak,meg a libákat hajtották,aztán meg nem vitték semmire, csak iskolás szinten érezték nagymenőnek magukat, azok a késöbbiekben nem luxusautóval hanem drótszamáron kajtathatnak éjt nappallá téve melózni, ész, tapasztalatok nélkül. Elvannak a többi munkásosztály beli hasonló züllött sleppel,és azon a szinten érzik jól magukat, utálják, kiközösítik a felsőbb kategoirát,mert borzasztó irigyek és kisebbségi érzetük van miatta,hogy elkúrták az életüket, trehány disznók voltak. tehát az unszimpátia kölcsönös a rétegek közt. Ez volt a nagy általánosítás,többségében én úgy tapasztalom ez a helyzet. Mivel amugy csak érettségi szintig megy a kérdés,így a mert a szerencsétlennek nem volt pénze felsőoktatásban résztvenni tényezőt itt most nem venném figyelembe, olyanra is van példa,az egy szomorú dolog,sajnálandó természetesen,mert akarat,ész kitartás egyébként lenne hozzá,hogy ki tudjon tőrni,csak ma már minden a pénzről és a kapcsolatokról szól.
2010. okt. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!