60 tétel 10 nap alatt?

Figyelt kérdés

Érettségire készülök..És, próbálok összegyurmázni tételeket, de egyszerűen lehetetlen...Féled-meddig kidolgozott tételek vannak, mindenhol..Ha összerakom őket, 2x mondom el ugyanezt, bevezető sehol nincs (magyar)

a töri valahol 20 oldal, valahol csak 1, túl kevés vagy túl sok, a nyelvtan tételek meg mind túl rövidek..Most akkor érettségin elég ha 5-6percet beszélek??



2014. jún. 12. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy legyen rálátásod a témára, kezdj el róla beszélni. Nyelvtannál, ha túl kevésnek érzed az anyagot, akkor mondjál hozzá példákat. Ha a vizsgáztató úgy érzi elég amit mondtál, akkor elég lesz 5-6 perc is, ha nem, akkor majd kérdez.
2014. jún. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
annyira ködös az egész, attól félek, hogyha leszedek egy tételt és azt megtanulom, valószínűleg túl kevés lesz :(
2014. jún. 12. 10:40
 3/8 A kérdező kommentje:
és persze a 100% kellene mindenből...
2014. jún. 12. 10:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell túlparázni. Nem kell 15 percig folyamatosan beszélni. Az a lényeg, hogy normálisan el tudd mondani a dolgokat. Ha 5 perc, akkor annyi. Sőt, engem nyelvtanból kb. a 3. mondat után leállított a tanár, hogy elég lesz, köszöni, látja, hogy tudom.

Építsd fel normálisan a tételeket: legyen valami bevezető, aztán a lényeget mondd el összeszedetten.

Amúgy is...érettségin a legtöbb tanár jófej, még az is, aki 4 évig utált.

2014. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak a mi osztályunkba kb semmi se tud semmit, és minden tanár úgy van, hogy majd én elviszem a balhét, és engem beszéltetnek...főleg, hogy 6 tárgyból szóbelizek :D

és pont a töri-magyar-nyelvtan tételeket nem tudom még :(

2014. jún. 12. 10:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Lassan már kéne nyitni egy külön rovatot a "hány tételt hány nap alatt lehet megtanulni" kérdéseknek, annyi van belőlük.
2014. jún. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na paff, én is 6 tárgyból szóbeliztem, az egyik ráadásul emelt volt. És?

Amúgy meg napi 6 tétel. Az aztán tényleg nem sok, még egy gimisnek se...Ha napi 10-et tanulsz, még ismételni is esz időd.

Nem szó szerint kell megtanulni a tételeket, csak a lényegét, hogy értelmesen tudj róla beszélni.

Feleslegesen parázzátok túl ezt az érettség dolgot, gagyi az egész.

2014. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kéne gép előtt ülni inkább tanulni kéne.


EGyébként ha túl lesztek rajta rájöttök, hogy ez lósz*r.

Ennél sokkal nehezebb vizsgáitok, problémáitok is lesznek az életetekben.

2014. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!