Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri új OKJ-s szakmát...

Megéri új OKJ-s szakmát tanulni vagy maradjak annál ami van?

Figyelt kérdés

3 Okjs "szakmával" rendelkezem, de egyikben sem sikerült elhelyezkedni, pedig úgy érzem minden tőlem telhetőt megtettem ez ügyben.


Érettségi után 2 évet környezetvédelmi és vízügyi technikusra szántam, amivel végigpróbáltam a Pest környékén szóba jöhető összes lehetséges helyet, de még csak állásinterjúra sem hívtak be.


Még technikusi első évében elvégeztem egy számtástechnikai szoftverüzemeltető képzést, ami kimerült az office és adobe szoftvercsomag üzemeltetésében. Kész vicc volt, utólag nagyon megbántam. Kaptam róla egy OKJ s papírt, de ezzel igazán nem mentem semmire.


Munka mellett elvégeztem egy gyógymasszőrit, amit nagyon megszerettem + ugyanennél a sulinál kedvezményesen több tanfolyamot is megcsináltam. Papírforma szerint van 4 szakmám itt, mert bár csak a gyógymasszőri volt OKJ, de a többi tanusítványt adott, amivel állást be lehet tölteni avagy lehet vállalkozni.. Ez a suli fájt a legtöbbe anyagilag + ezt (betanított)munka mellett végeztem, így elég sok szabadidőm nem volt mellette.


Most ebben "dolgozom", pontosabban bejárok egy helyre a semmiért és a semmiért kifizetem a bérleti díjat, mert egyáltalán nincs vendég. 6 Hónap alatt alig volt 20 emberem, pedig hirdetem magam mindenhol, szórólap, weboldal, plakát, apróhirdetés, újság, névjegykártya. Még érdeklődők sincsenek! Alkalmazotti lehetőségben hirdetést se látok, ami van, az alapból be van töltve, hiába a jelentkezés rá. Vevőkör meg nem épül, hiába ülök az üzletben 12 órákat naponta... Külföld is kilőve ezzel, mert ami külföldi munkaerő közvetítőt megkérdeztem, azt azt mondta, hogy férfi masszőröket nem közvetítenek semmi pénzért, se hajóra, sem szállodába.



Érdemes valami újat tanulni, mert ezekkel úgy érzem nem megyek semmire, hiába szeretném végezni és hiába is lelem örömet az utóbbiban. Ha érdemes akkor mit, amivel nem az időmet pazarlom?


25F



2014. jún. 13. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem így ebben a formában esélytelen a masszázs biznisz. Nem véletlenül szoktak a masszőrök más szalonokba betársulni. És el kell fogadni, hogy nehezen megy bele az ember, hogy nem is olcsó, ráadásul egy idegen "taperolja".


Én sosem leszek masszőr, de ha az lettem volna, én sosem nyitottam volna szalont, hanem helyette vennék egy jó összecsukható masszőrágyat, és kimennék a kuncsafhoz. Persze én nem látom át, hogy működne-e ez.


Amúgy jól látod, sok választásod nincs, mint váltani. Viszont nekem az a megérzésem van, hogy az elsőre szerzett képesítésre kellene valamit "rátanulni".

2014. jún. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pedig messze a pesti ár alatt dolgozom.


Elég sokat felejtettem a technikusiból, így, hogy évek óta nem foglalkoztam vele. Rátanuláskén max főiskola jöhetne szóba, de annyira nem vonz az a téma, hogy főiskolára menjek.

2014. jún. 14. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!