Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Román nyelvet meg lehet...

Román nyelvet meg lehet tanulni egy év alatt? Vagy inkább maradjak az eszperantónál?

Figyelt kérdés
Nem jött össze az egyetem, így halasztok egy évet, de ez idő alatt szeretnék megtanulni valamilyen nyelvet (pont miatt elsősorban). Az eszperantó volt tervbe véve, de azt hallottam, hogy a román sem túl nehéz, így inkább azt tanulnám, mert annak hasznát is venném. Egy év alatt megtanulható a román nyelv, hogy nyelvvizsgázni is tudjak belőle?
2011. júl. 28. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
a román nem nehéz, én határon dolgoztam egy román határőrrel és unalmunkba ő tanítgatta a nyelvet, simán meg lehet tanulni 1 év alatt
2011. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2011. júl. 28. 21:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Plusz pont miatt kell?

Akkor érdemesebb lenne egy olyan nyelvet tanulni, amit már tudsz, van belőle középfokúd és megtanulni felsőfokra, asszem pontügyileg ugyanannyi, mintha két középfokúd lenne.

Egy teljesen új nyelvet nem lehet csak úgy ripsz ropsz megtanulni középszintre, úgy hogy még nyelvvizsgád is legyen. Egyedül pláne nem, tanárral meg tanfolyammal jó drága, több mint. 200e.

Ráadásul egy éved nincs, május végéig le kell tenned a nyelvvizsgát, különben nem számítják bele. És ki tudja, hogy román nyelvből milyen gyakran szerveznek...

2011. júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
A román nem nehéz nyelv, nagyon hasonlít az olaszhoz meg a spanyolhoz! Meg dallamos is :P Igy visszagondolva (erdélyi lévén 12 éven át volt "szerencsém" tanulni), sokkal kevesebbet kellett vesződni vele, mint mondjuk a némettel!
2011. júl. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem mennél többre egy olyan nyelvvel, amit többre néznek? Mármint úgy értem, hogy az egyetemi diplomát nyelvvizsgához kötik, megszabott nyelvekből, sőt később mesterképzésen, doktori képzésben elvárt a több nyelvvizsga... Angol, német, francia, spanyol... Az eszperantót, románt nálunk már nem vették figyelembe!
2011. júl. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
23:09: Amire te gondolsz, az a cigány nyelv. Az és k.b. annyit, mint az eszperantó. A román "teljes értékű".
2011. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy bonyolultabb nyelvet is meg lehet tanulni középszintre májusig, ha van elég kitartásod - csak ezen múlik, de sok kell belőle...
2011. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Igazából az a cél, hogy májusig megtanuljak egy nyelvet, de jó lenne, ha használni is tudnám. És a románt ne keverjétek már a lovárival, mert nem ugyan az én az előbbire gondolok :) Nagyobba azért nem akarok belekezdeni mert az nem menne májusig. Anglisztikára mentem volna, angol emelt érettségit tettem, középfokú nyelvvizsgám megvan. A diplomához egyébként is kellene még egy nyelvvizsga, de most a pontok érdekelnek engem. Csak gondoltam ha van olyan könnyebb nyelv, aminek hasznát is vehetem, akkor inkább azt tanulom (ha van rá lehetőségem~tanár, vagy valami) mint egy.. eszperantót? Bár nemtudom, azt tudom-e bármikor is hasznosítani.
2011. júl. 29. 12:26
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
én úgy tudom, hogy már nem fogadják el, éppen azért mert könnyű megtanulni
2011. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ByaByaLady válasza:
43%
Én romániában élek és a suliban románul is tanulunk...:S Szörnyű!!!Azok a sok,nehéz bonyolult szavak...míg megtanulok egy fél oldalt kell egy óra és mire megtanulom a másikat is még egy óra kell,s addigra elfelejtem amit eddig tanultam!!!Nagyon bosszantó!!!Tehát nem lehet megtanulni egy év alatt,mert én lassan 9-10-ik éve ezt tanulom de még mindíg nem értem...!!! :((
2012. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!