Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A vizsgák előtt ha az ember...

A vizsgák előtt ha az ember ideges miért nem szabad nyugtatót használni?

Figyelt kérdés
Többen is írtátok már hogy ilyen helyzetben nem ajánlatos nyugtatót használni. Szerintem ha mértékkel használjuk akkor segíthet lenyugodni nem?
2014. jún. 19. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert a kelleténél jobban lenyugtathat, lelassíthat, eltompíthat. Ez nyilván mindenkinél eltérő, de nem pont egy vizsgán kell kísérletezni.
2014. jún. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Én használtam ma, de muszáj volt. Ha nem teszem, nagyon durván pánikolok és elnémulok tőle. nekem jót tett, képes voltam végre tisztán gondolkodni és tudtam beszélni, mint egy normális ember. De azért ment vele pár kávé is, de egyszer érettségizik az ember :D
2014. jún. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyugtató nem megoldás. Nem szabad ilyen módon küzdeni az izgalom ellen. Tudatosan kell leküdzeni az erre való hajlamot. Én is a durván izgulós típusba tartozom, ha elő kell adnom, remeg a kezem-lábam-hangom, de szerintem ezt meg kell szokni, le kell küzdeni, ezt hívják jellemfejlődésnek. Tudatosítanunk kell magunkban, hogy másoknak is annyira fontos ez, mint nekünk, és nem jön el a világ vége, az emberek körülöttünk nem akarnak minket megdobálni és egyebek. Nincs értelme izgulni, le kell tornázni a tolgot egy egészséges izgatottságra.
2014. jún. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
tolgot = dolgot
2014. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Sokan azt hiszik, h ha majd stresszhelyzetben bedobnak egy nyugtatót, az segít, a probléma csak az, h a ezek a gyógyszerek hosszú távú alkalmazásra valók, attól, h te ad hoc bekapsz egy szemet, semmi nem fog történni, nem fogsz tőle lenyugodni. Hónapokig eltart, amíg ezek a szerek elérik a kívánt hatásfokot. Ha meg többet veszel be, rosszul is lehetsz tőle, gondolom nem szeretnéd, h a mentő vigyen el az érettségiről. Arról már nem is beszélve, h ha ebből rendszert csinálsz, h stresszhelyzetben gyógyszerezed magad, akkor könnyen függőség is kialakulhat. Érettségizni valóban csak egyszer érettségizik az ember, de hidd el, sokszor fogsz még hasonló húzós (sőt, sokkal húzósabb) szituációba kerülni, úgyh inkább tanuld meg kezelni az ilyen helyzeteket. Meditálj, végezz légzőgyakorlatokat, húzódj félre egy csendes zugba, ahol egyedül lehetsz, és összpontosíts. Persze ezt nem ártott volna jóval korábban elkezdeni, h legyen némi rutinod, de jobb később, mint soha. Mindenesetre felejtsd el a gyógyszert, azzal többet ártaz mint magadnak használsz.
2014. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, még egy tipp. Vizsgák előtt kerüld a társakat. Sokszor tapasztaltam, h a diákok egymást hergelik bele egy jó kis tömeghisztibe, a végén már az is tiszta síkideg lesz, aki normál esetben nem stresszel vizsgák előtt...
2014. jún. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez személyfüggő. Engem például megnyugtat, ha a szaktársaimmal el tudok hülyülni azon, ki mennyit tanult az utolsó pillanatban. Oldja a feszültséget, és jó sorstársakra bukkanni. De ez persze környezetfüggő.
2014. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
#5 Érdekes, akkor nekem miért használ mindig, mikor néha-néha muszáj bevennem egyet? És nem, nem a placebó hatás, ahhoz túlságosan szorongok ilyen helyzetekben.
2014. jún. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Túl erőset nem szabad bevenni (pl. Xanax)

De valami gyengébbet lehet

2014. jún. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szóval gey db Valeriana-t nyugodtan be lehet venni

(növényi alapon van)

2014. jún. 20. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!