Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után megnyugszik az...

Szülés után megnyugszik az ember? Nyugtatót nem szabad szedni a szoptatás alatt, mert árt a babának, hiszen akkor már közvetlenül kapja az anyatejből.

Figyelt kérdés
Most minimális alprazolam (Xanax és Frontin hatóanyaga) mellett (35. hét) valahogy bírom idegekkel, de előre rettegek mi lesz később? Szeretném majd szoptatni a babát legalább három hónapig, hogy egészséges legyen és persze nem "nyugtatós" tejjel, istenments.
2009. okt. 12. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
De mitől vagy ideges? Eleve beteg vagy?
2009. okt. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Én eddig azt sem tudtam, hogy terhesség alatt lehet szedni. Mindig tanul az ember.


Ami pedig a megnyugvást illeti: igen, egy csomó szempontból meg fogsz nyugodni: látod az édes egészséges gyerekedet a saját szemeddel, ez már önmagában is nagyon megnyugtató. Utána persze lesznek más olyan dolgok, amik miatt persze "lehet aggódni", ilyen mindig van az ember életében. A legjobb azonban, ha tudatosan megpróbálsz ezektől eltekinteni. Már rengeteg segítséget igénybe lehet venni, bármilyen probléma merülne is fel. Ha netán kevés a tejecske, lehet profi antiallergén tápszereket is kapni, ha hasfájós a baba, ezernyi anyuka tud rá még több praktikát ajánlani, ugyan így majd a hozzátáplálásnál. És persze ott vannak a gyerekorvosok, védőnők, akiknek a többsége szintén nagyon profi a szakmájában (sajna itt leginkább azok jönnek témába, akik nem, de hidd el a többség mégis szuper.)

Az első köhögéstől is lehet nyugtalan az ember, meg az oltásokat hogy viseli a baba, stb., de ezek mind olyan természetes dolgok, amin ügyesen át kell esni és nem szabad rajta pörögni.

Boldog baba várást, jó egészséget kívánok!

2009. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, hosszú évek óta vannak depis, pánikos zavaraim, terhesség elejétől antidepi leállítva-arra nincs is szükség-nyugtató meg minimalizálva.Úgy általában mindentől stresszelem magam, egészséges lesz-e a gyerek, hogy állok helyt a gondozásában (minden szuper családanya "biztat", hogy majd én is kikészülök ahogy ő, meg 6 hétig hálóingben haldoklom stb.). Na meg sokat vagyok egyedül, de ezen most nem tudok változtatni, mert Bp.-ről elköltöztem a férjem falujába, itt még nem nagyon tudtam új barátokat szerezni, marad az MSN, telefon, de az nem ugyanaz.
2009. okt. 12. 11:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én amnioc. miatt voltam gyerekágyas osztályon, 10 ágyas kórteremben, ott mindenki olyan nyugodt volt, senki sem panaszkodott. Este még 4-en voltunk, reggelre már tele volt a szoba, annyian szültek akkor éjjel. Gondolom akkor az adrenalin még tombol és a többi hormon az emberben és az öröm feledtet mindent. Nyugodj meg, nem lesz semmi gond!!! Nincs valamilyen homeopátiás szer, amivel helyettesíteni tudnád? az nem árt.
2009. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Írj privit, ha szeretnél beszélgetni. (Egy gyakorló, nem parázós anyuka.)
2009. okt. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Van orbáncfű tea, háááát szerintem inkább hinni kell benne, de lelkesen iszogatom. Igazad van 11:52'-es, én is úgy látom, hogyha majd bekerülök kórházba nem lesz időm magamban hülyeségeken agyalni.:)
2009. okt. 12. 12:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Én citromfű teafiltert teszek a laktoherb filter mellé, nyugtató gyanánt.
2009. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
AZ orbáncfű teát nem szabad terhesség alatt inni!!!! Olvastam, hogy vetélést okozhat és a bioboltban az eladónő nem javasolta!!! Nézz utánna!
2009. okt. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!