Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon nehéz elvégezni a...

Nagyon nehéz elvégezni a jogász szakot egyetemen?

Figyelt kérdés
2008. júl. 31. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tanulás a titka mindennek:) Ne dőlj be annak, hogy a római jog így meg úgy... aki ezen elhasal többszörösen, azt a pénzügyi jog és a nemzetközi élve felfalja. Én a szegedin végeztem, de biztos hogy sehol sem könnyű. Mi még a polgári joggal is vért izzadtunk.

De amúgy a kérdésedre válaszolva, igen , nehéz, vannak ennél könnyebb szakok is.

2008. júl. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ milyen beállítottságú vagy. A barátnőmnek nagyon bejött, pedig nem volt valami kitűnő a középiskolában, középszint matekon bukott, viszont lenyelvizsgázott 2 nyelvből középfokon és most sokat tanul a jogon, de 40kreditet csinál félévenként még majdnem mindene 5ös (1-2 négyese van). nekem nembiztos, hogy menne ez a seggelős tanulás, mert a jog az elején mindenféleképpen ilyen.
2008. júl. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy hozzászokva a magoláshoz, akkor elég nehéz lesz, mivel vetéve kell tudni mindenféle jogot. Mindenki az mondja, hogy a római jog a legrosszabb, de ha foglalkozol vele, akkor azt is túl lehet élni. Mindenesetre nem egy laza szak, nagyon sokat kell tanulni és vizsgákon sem kímélnek a tanárok.
2008. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
97%

Nekem még 2államvizsgám van...hát... csak akkor kezdd el, ha vizsgaidőszakban képes vagy 2hónapon keresztül napi 10-12 órát tanulni, államvizsgaidőszakban pedig 4 hónapon keresztül ugyanezt csak fele idő alatt tripla annyit...

Ha ismered a képességeidet, akkor hajrá!

2008. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha már a szorgalmi idő alatt is tanulok, akkor is olyan kemény a vizsgaidőszak?
2008. aug. 2. 21:03
 6/14 anonim válasza:
97%

szia

utolsó válaszoló vagyok.

ha szorgalmi idő alatt is tanulsz, akkor könnyebb az igaz, de ezt a felsőbb években nem igazán tudod megtenni, mert akkora az anyag, hogy elfelejted, mire vizsgaidőszak lesz.Én egyedül elsőben a római jognál tanultam szorgalmi időben is, egyébként nem.

sok sikert!

2008. szept. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
kérlek, írjátok meg, ki hol végzett, melyik milyen? melyiket válasszam. köszi
2008. dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Szerintem ezt tedd fel egy külön kérdésben, mert az ilyen régiekre már nem nagyon szoktak válaszolni sajnos.
2008. dec. 26. 09:14
 9/14 anonim válasza:
89%

Én a 4. válaszoló vagyok, Budapesten a Pázmányt tudom képviselni. :) Írj privit, ha bővebbet szeretnél tudni!

Üdv

2009. jan. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A jogász szakot elvégezni összehasonlíthatatlanul nehezebb, mint sok más felsőoktatási szakot. Ezt onnan tudom, hogy jártam főiskolára is, és elvégeztem a pécsi egyetem jogi karát is. Amíg a főiskolán egy kollokviumra elég volt három nap, az egyetemen ugyanerre két hét kellett. De a legfontosabb különbség az, hogy egy főiskolai államvizsgán szinte átrúgdosnak (tehát ha addig eljutsz, biztos lehetsz benne, hogy diplomát adnak a kezedbe), az egyetemi záróvizsgákon viszont egyszerre-egyidőben kérnek számon egy olyan tetemes mennyiségű tudásanyagot, amelyet egy adott tárgyból évekig kellett tanulni, és azt fejben tartani... bizony nem mindenkinek megy. Az abszolutóriumig is sokat kell tanulni, de az igazi megmérettetés a záróvizsgákon történik. (Több embert ismerek, akik pl. öt éve nem birkóznak meg a polgári jog záróvizsgával.)


Aki belevág, nem árt, ha ezt tudja. Jó ha az ember felméri az erejét, a lehetőségeit, és úgy vállalja be az öt évet. De azért itt is igaz: kemény munkával, kitartással, akarattal minden akadály leküzdhető.

2010. jan. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!