Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvos, mérnök, informatikus...

Orvos, mérnök, informatikus szakmákon kívül el lehet valamivel jól helyezkedni?

Figyelt kérdés

3.-os gimnazista vagyok szeptembertől kezdem a 4.-etnés fogalmam sincs hogy hova menjek továbbtanulni. Ebben az évben kereken 4-es volt az átlagom, igaz sokat nem is tanultam, de jövőre szeretnék jobban teljesíteni. 4-5-ös jegyekkel érdemes továbbtanulnom?

Szerintetek mi az amivel el is tudnék később helyezkedni?

Nagyon elvagyok keseredve emiatt.

18/L



2014. jún. 21. 09:08
 1/9 A kérdező kommentje:

*4.-et és

+ nem vagyok egy matekzseni, az az egyetlen tárgy ami nem megy :/

2014. jún. 21. 09:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Írd le először, hogy mi érdekel, mi a hobbid.
2014. jún. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden szakmával nagyon jól el lehet helyezkedni, ha jól csinálod. Ezért érdemes olyan szakmát választani, amiben jó vagy. És olyat, ami érdekel.

Én elkezdtem az infót, a pénz miatt. Agyam van hozzá, a matekot vágtam - viszont az egész nem érdekelt. Ott is hagytam, kínszenvedés volt így. Aki hasonlóképpen gondolkozott az évfolyamtársaim közül, az egyébként messze nem keresi betegre magát, mivel nem jó a szakmában. Legtöbben azóta csináltak okj-t és elmentek rendszergazdának. Ennek sincs túl sok értelme :)

2014. jún. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Művészi beállítottságú vagyok, nagyon szeretem az irodalmat, szabadidőmben verseket írok és festek.

Viszont BTK-ra nem tudok menni mert nem jártam magyar faktra, szóval az emelt érettségi elúszott.

De érdekel még az agrárvonal,a mezőgazdaság, bár mi nem rendelkezünk nagyobb területű földdel, a pszichológia, érdekel és szeretek azzal foglalkozni hogy más embereknek mi a gondolatunk, véleményük a világról vagy egyéb dolgokról. Persze ebből nem fogok megélni.

Legszívesebben filozófus lennék, de nyilván ez sem kifizetedődő. :)

2014. jún. 21. 09:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Esetleg grafikus?
2014. jún. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Óvónő?
2014. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos annyira jól nem rajzolok. Azt mondták,hogy kisebb koromtól fogva kellett volna "odafigyelni" erre, és komolyabban állni hozzá. :\
2014. jún. 21. 09:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Az óvónő is nagyon érdekelt egy darabig, amig meg nem láttam,hogy vannak vizsgák ahol énekelni is kell :D
2014. jún. 21. 09:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem fakt nélkül, fél év intenzív tanulással simán összejött az emelt ötös infó érettségi, gondolom a magyar se lehet nehezebb. Előtted az egész nyár, gondolkozz el legalább az irányon, és állj neki a tanulásnak. Most még bőven időben vagy, ha nem halogatod a dolgot.
2014. jún. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!