Pszichológia+kémia?

Figyelt kérdés
Mindig is pszichológiával akartam foglalkozni,de a kémiát imádom, ami ugye pszichológusnak nem kell. Pszichiáterre gondoltam még, de az emberek intézetbe küldése és gyógyszeres kezelése nem vonz annyira. Valami ötlet?
2014. júl. 2. 23:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég keveset tudsz egy pszichiáter munkájáról ha így ledegradálod. Szerintem várjál még vele alakulni fog a döntésed magától...pszichológus ne legyél szerintem...nem olyan izgi mint sok tízezer fiatal gondolja.
2014. júl. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sokat tudok a pszichiáter munkájáról. Elég alaposan utánajártam a témának. A pszichológus jobban tetszik. A nővérem is azt kezdett el tanulni az egyetemen. Szerintem ugyanoylan izgalmas. Kiskorom óta tudom, hogy az akarok lenni, merta személyiségemhez ez illik. Nem azért döntöttem emellett, amiért a többi fiatal. Csak a kémia hiánya zavar. :D
2014. júl. 2. 23:36
 3/4 anonim ***** válasza:
De lesz kémia pszichológián is. A biológia és a kémia elválaszthatatlanok egymástól. Az idegi rendszerek működéséhez magas szintű kémiatudás, sőt fizika szükséges. Mellesleg nem mindegy melyikre jelentkezel. A pszichológia bsc, a pszichiáter orvosi osztatlan + szakképzés. 3 év és 9-10 év nem ugyanaz.
2014. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 dftgsgvghgev ***** válasza:

3 év Ba, 2 év Ma + 4 év klinikai szakképzés a pszichológia irányon. Az ugyanúgy 9 év. De ettől függetlenül, tényleg nem ugyanaz a kettő. Az orvosin a pszichológia mélysége csekélyebb, fejlődéslélektan és szociálpszichológia tudtommal egyáltalán nincsen. Az emberi fejlődés vagy a személyiség alakulása szempontjából mindkettő fontos terület. DE

amint megvan a pszichiáter szakorvosi (vagy talán még a képzés alatt, ezt nem tudom pontosan), az orvos is tanulhat terápiás módszert, illetve leteheti a pszichoterapeuta szakvizsgát. Az ugyanaz az út, mint a klinikai szakpszichológusoké, és ugyanazokat a jogosultságokat adja. Ugyanakkor, magyar pszichiáterként kevesebb ideje lehet "beszélgetős" terápiára az embernek.

2014. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!