Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most mégis mit csináljak?...

Most mégis mit csináljak? (felsőoktatás)

Figyelt kérdés

A nyelvvizsgámon hiányzott 1 pont, ami miatt 28 ponttal kevesebb lett a felvételimben. És 1 ponttal csúsztam le az előre meghúzott állami ponthatárról, a második jelölésemet a szüleim javasolták, oda (sajnos) elég ez a pontom.

De nem szeretnék ott tanulni, a többi jelölésem pedig kész katasztrófa. Most nem tudom mit csináljak, felvételizzek újra? A szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy idén kezdjem el az egyetemet, nem szeretnék ha újra felvételiznék. És ebben az a vicces, hogy az első jelölésem reál szak volt, amit ők javasoltak humán szak, még csak megszeretni sem tudom.


2014. júl. 5. 02:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jövőre felvételizz újra, addig csinálj egy nyelvvizsgát, és akkor biztos felvesznek (a leírásod alapján). A szüleidet meg győzd meg, hogy ez a te életed, és nem az övék. Azt csináld, amit te akarsz, ne azt amit ők!
2014. júl. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ mik azok a szakok amiket jelöltél..ha leírod akkor lesz/lenne róla véleményem így általánosságban nem lehet mint mondani.
2014. júl. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gazdálkodási menedzsment szakra szerettem volna járni, és 459 pont lett. A szüleim azt szeretnék ha pszichológusnak tanulnék. Önköltségesre nem mehetek, mivel nem támogatnák.
2014. júl. 5. 09:23
 4/12 szabina555 ***** válasza:
76%

Ha nem akarod a pszichológus szakot, semmiképp ne menj oda, az öngyilkosság lenne kb. azt még tényleg megszeretni sem lehetne.

Mindenképp csinálj nyelvvizsgát, és majd jövőre jelentkezz újra. Ne kezd el a pszichológiát azért, hogy egy évig ne csak otthon ülj (gondolom a szüleid ezt is nézik, hogy ne csak a lábad lógasd egy évig), mert akkor az államilag támogatott félévekből is kettő elveszik, fölöslegesen.

Javaslom, hogy esetleg menj el addig egy egy éves ingyenes OKJ képzésre, és akkor annak még haszna is lesz, talán a szüleid sem fognak annyira zsörtölődni. És az OKJ-s képzések annyira azért nem nehezek, ki fogod bírni, még akkor is, ha nem szereted

2014. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Én is csak azt tudom javasolni, hogy a következő egy évben inkább fektess nagy hangsúlyt a nyelvtanulásra, és felvételizz újra oda, ahova Te szeretnél.

Hiába is végeznéd el a pszichológiát, utána vagy utálnád a munkád és nem is lennél benne igazán jó, vagy pályakezdő-pályaelhagyó lennél, ami pedig jó pár év elvesztegetett idő.

2014. júl. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
ha más nem ,önköltségesre menj és vedd fel rá a diák hitelt , aztán ha elég jól tanulsz jövöre vagy félévtől átraknak államira
2014. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sajnos idén kell kezdenem, megpróbálom megszeretni :(
2014. júl. 5. 14:39
 8/12 A kérdező kommentje:
elvégre én voltam olyan szerencsétlen, hogy 1 pont hiányzott nyelvvizsgán. Ha csak eggyel többet találok el az igaz-hamisból :(
2014. júl. 5. 14:40
 9/12 anonim ***** válasza:
Az egész életedet a szüleid és a fölösleges önvád fogja meghatározni? Baromian kiszúrsz magaddal! Most akkor pszichológus leszel, bár nem akarsz az lenni?
2014. júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, ma megpróbáltam velük beszélni, de azt mondták nem támogatnak, ha nem erre a szakra megyek. Most jövök csak rá, hogy valójában nem is az a legnagyobb gondom, hogy milyen szakra megyek...
2014. júl. 5. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!