Lenne így esélyem?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd az egyetemen matematika szakra beiratkozni, mivel nagyon szeretem a tantárgyat. Az a gond, hogy nem tudom, van-e hozzá tehetségem. Mindig dicséretes ötös voltam belőle egy elég erős gimiben, de attól tartok kevés lennék az egyetemhez. Imádom a matematikai problémákat (tudom, a középiskolai matematikai problémák semmik az egyetemihez képest). Ami NAGYON megy és IMÁDOM, az a geometria! Minden mennyiségben! A bizonyítások nagyon jól mennek, és minden érdekel, ami geometria. Az algebra is megy, de azt annyira nem szeretem, vagyis nem minden részét. Úgy érzem a matek, meg a kémia az a tantárgy, amit szívesen tanulok. (Ezért gondolkodok még a vegyészen, vegyészmérnökön) Lenne esélyem arra, hogy jó matematikus legyek, vagy felejtsem el, nincs hozzá elég tehetségem? Kérlek őszinte válaszokat!

2014. júl. 5. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Már miért ne lenne? Magad írtad le hogy erős gimiben jó vagy belőle és szereted! Kinek lenne esélye ha nem annak aki jó középiskolában jó belőle? Ez viccnek szántad?
2014. júl. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem viccnek szántam, de nincs túl sok önbizalmam, és annyian vannak matekversenyeken, akik szerintem jobbak nálam. És ha már matematikusnak mennék szeretném jó eredménnyel elvégezni. Köszönöm a választ :)
2014. júl. 5. 09:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Most egoboost-ért jöttél? Menjél egyetemre belőle, ez nem is kérdéses.
2014. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem magamat akartam fényezni, egyszerűen nincs önbizalmam, nem vagyok az a "nem vagyok elég jó, de akkoris odamegyek" típus. Elég maximalista vagyok és félek, hogy nem tudnék jól teljesíteni. Azért írtam ki a kérdést, hogy akik jártasak a témában mondják meg őszintén, hogy odavaló vagyok-e, vagy nem.
2014. júl. 5. 11:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell túl misztifikálni az egyetemet. Az egyetem elvégzésére (még jó eredménnyel is)nem csak zsenik képesek.

Az ha valamiből jó sőt kiemelkedő tanuló vagy és van szorgalmad már bőven elég a képzés elvégzésére.

2014. júl. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!