Ez reális terv?

Figyelt kérdés

Érettségi után nem akarok továbbtanulni.

Felsőfokú nyelvvizsgát fogok tenni angolból októberben, és németből 12. év végére minimum közepet, de lehet hogy abból is felsőfokút.


Utána nem szeretnék sem egyetemre, sem fősulira menni. Arra gondoltam, hogy utána elmennék külföldre vagy hajóra, vagy valami vendéglátói ipari egységbe dolgozni. Ebből nem meggazdagodni szeretnék természetesen, csak világot látni néhány évig.


Gimnáziumba járok, szóval nincs semmilyen vendéglátós végzettségem, van esélyem, hogy így felvesznek a fent említett helyek egyikére felszolgálónak, vagy pultosnak ha beszélek angolul is és németül is? Persze nem magas fizuért, csak amiből épp meg lehet élni..


Természetesen nem örökké csinálnám ezt, csak pár évig, aztán elvégeznék valamilyen OKJ-s képzést.


Ez reális, vagy nem?

17/L

(11.-es leszek)



2014. júl. 10. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Szia! Nekem volt osztályfőnököm fia ment ki külföldre tengeri hajóra pincérnek és nagyon jól keresett, pár év alatt szinte milliomossá kereste magát, aztán hazajött és családot alapított. De úgy tudom, hogy előtte itthon elvégzett egy vendéglátós szakképzést, anélkül téged is nehezen vesznek fel. Viszont gimi után nem kell felsőoktatásba menned, ha tényleg szeretnél kimenni külföldre, akkor menj 1-2 éves vendéglátós szakképzésre. Efelől érdeklődj a legközelebbi vendéglátóipari szakközépben / szakiskolában.


Szóval igen, szerintem reális. Sok sikert a jövőre! :)

2014. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

igen, de jobban járnál ha előtte végeznéd el az okj-s képzést

könnyebben is találnál munkát és szerintem még jobban is keresnél

ez nem sok idő és utána járhatod a világot :)

2014. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%

Hogy aztan 10 ev mulva a fejedet verd a falba hogy miert voltal olyan hulye hogy nem tanultal tovabb?


Csak tessek.

2014. júl. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Azt írtad nem örökre csinálnád. Egy kérdés: utána mi a franchoz kezdenél egy érettségivel? Jól hangzik ez az "élj a mának" duma, de azért kicsit tervezhetnél előre.
2014. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolso kettő, hülyeséget beszéltek. A saját elképzeléseiteket akarjátok a gyerek nyakába akasztani.

Ne értsetek félre, szerintem is fontos a tanulás, de nem feltétlenül az egyetem. Egyébként is, egyetemre lehet jelentkezni később is, sok ismerősöm 2-3 évet kihagy mert nem tudja mit akar az életben csinálni. Jobb lenne választani 19évesen egy szakot, amit egy év alatt megútál?

Na de vissza a témához. Kérdező, ez reális terv és szerintem nagyon is jó. Persze azért tudnod kell, ha visszajössz, nem lesz minden a régi, és ujra be kell majd illeszkedned, de ha félsz, akkor sz_rt sem fogsz elérni az életben. Az, aki fél lépni, az az ember, aki befejezi az középsulit/okj-t/egyetemet/... és beáll valakihez dolgozni, és itt kb be is fejeződik az élete.

Ha élni akarsz, akkor kövesd az álmaid. Lehet belőle baj? Persze! Nagyon megütheted a bokád? Még szép! De ha a "biztonságos" megélhetést választod, akkor csak kirughatnak akármelyik nap, nem is biztos hogy kapsz munkát, 30éves korodra megútálod az életed (ha csak nem vagy szerencsés, mert akkor ez az év kb 40 lesz).


Bocsi, kicsit eltértem most is. Röviden tömören: ha ugy érzed ez a jó, csináld. Egyébként sem tudhatod mi lesz pár év múlva, egyetemet akkor is elkezdheted. Ha most kezded akaratod ellenére, minden reggel sz@r lesz felkelni. A hajón is nehéz munka vár rád, valoszinuleg 12+ órás műszakok is, de bejártad a világot, amit kevesen mondhatnak el, tapasztalatot szereztél, feltaláod magad nagyon sok helyzetben, sokat leszel egyedül (ami jo, mert attol sokan félnek), és megbékélsz a ténnyel h egyedül vagy, ráadásul keresel pár milliót az évek alatt, amibőlnem sokat fogsz elkölteni. Végül pár millioval térsz haza, rengeteg tapasztalattal, és boldogan. Akkor kezdhetsz magaddal valamit ha kell a diploma, de amugy csak szólok, ha szeretsz utazgatni, még egy hegesztő is sokszor jobban keres mint egy egyetemet végzett ember. Nem biztos hogy annyira fontos hogy egyetemett végezz, lehet egy keresett szakma is megteszi, de akkor kib_szott jó kell legyél benne.

2014. júl. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

3-4 ev mulva csak nagyon kevesen kezdik az egyetemet, ha kihagysz ennyit, utana mar kabe nulla eselyed van a diplomara, oriasi elhivatottsag kell hozza.


Az meg lathatoan most sincs meg benne, azert menne hajora rabszolganak.

2014. júl. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem minden az egyetem, de másnak nem szeretném azt tanácsolni, hogy ne menjen mert felesleges. Egyébként én is egyetemre járok, mert kell a diploma ahhoz a szakmához amit szeretnék csinálni, de eddigi tapasztalatom az, hogy az egyetem olyan mint a pszihologusok. Fizetett barátok, akik segítenek tanulni (vagy a pszihologusok segitenek a bajban).


Boldogulni egyetem nélkül is lehet, csak egy kis talpraesettség kell. Persze nem könnyű, és nem mindenkinek való, de ha valaki elszánt, az egyetemi diploma hiánya nem akadályozza meg.


Rabszolga munka? Valoszinuleg igen, de a 8 órás munkaidő netto 120-150ezerert sem más (és örül aki annyit kap diplomával).

Néhány szakmában persze megvan a 200ezer+ de nem az az átlag.

Hajón keresne 200ezer+ forintot havonta, amiből szinte semmit sem költ el.


Az meg hogy elkezdi-e az egyetemet, csak tőle függ. De be is fektetheti a pénzt, ami havonta hozna annyit, mint amit egy ócska munkahelyen megkeresne, vagy többet.


Senkit sem akarok terelni egyik vagy másik irányba.

Mindenki a saját helyzetét kell szemügyre vegye, és a szerint dönteni. Lehet rossz döntést hoz, de a akkor a következő jobb lesz.


Szerintem nem az agymosott embereket kellene követni (gimi, egyetem, 8 órás munkaidő, öregedés, halál), hanem saját céljainkat elérni, amihez vagy kell egyetem (az én esetemben igen), vagy nem kell egyetem, pl egy szállító cég vagy sofőr (és az utóbbi kettő kereshet sokkal többet mint az egyetemet végzett).

2014. júl. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!