Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Manapság hol lehet állatorvosn...

Manapság hol lehet állatorvosnak tanulni? És van értelme?

Figyelt kérdés
állatorvos szeretnék lenni , de nem tudom h a mai világban van -e még rá szükség vagy már annyian vannak mint az ororszok ?!

2014. júl. 10. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Mo-n csak Budapesten van képzés. SZIE ÁOTK

Nincsenek sokan..dehogy ilyen h@lyeséget honnan szedtél?

2014. júl. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem tudom (tudtam) h mennyien vannak . És még a kérdésem h meglehet belőle élni rendesen vagy csak immel-ámmal ?
2014. júl. 10. 23:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nehéz bekerülni állatorvosira, mert viszonylag kevés embert vesznek fel évente. Mivel csak egy helyen képeznek állatorvosokat az országban nem hiszem, hogy "annyian vannak mint az oroszok". És ráadásul nem is vesznek fel sok embert évente. Azt viszont nem tudom, hogy mennyit keresnek átlagosan. Attól is függ, hogy hol dolgozik az ember szerintem. (Egy kisebb városban nyilván nincs elég munkája gondolom, de a fővárosban biztos meg lehet belőle élni.) Ez csak feltételezés viszont.
2014. júl. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Oké akkor fogalmazzunk másképp... Telített a piac.

Az most mindegy, hogy sokan vannak-e vagy sem(számszerűleg), a lényeg, hogy pont elegen vannak és marha nehéz elhelyezkedni.

De, hogy ne szomorítsalak el teljesen: ha tényleg az akarsz lenni és nem csak valami hóbort és mindent meg is teszel azért, hogy állatorvos legyél(most nem csak az egyetem részéről van szó), akkor nyugodt lehetsz, hogy bármilyen telt is a piac, előbb vagy utóbb, így vagy úgy, de egy állatorvosi rendelőben kötsz ki(és nem betegként :D ) :)

Kitartás és szerencse kérdése az egész :)

2014. júl. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

Kérdésed úgy hangzik mint aki pl. a hidegburkoló, vagy lovasoktató szakmáról érdeklődik.

Te a top 3 legelismertebb diplomásról érdeklődsz, ami azért az erre a pályára készülők csak igen kis százalékának sikerül elérni hogy állatorvos legyen. Egyrészt a magas felvételi követelmények, másrészt a 5.5 éves kemény képzés miatt. Ennek a diplomának a megszerzésére nem így vágnak neki az emberek, hogy megfordul a fejükben hogy ezzel nem élnek meg...sokkal inkább arról érdeklődnek, hogy milyen külön felkészítés kell a sikeres érettségihez, mi az a plusz amit már középiskolásként is hozzátehet ahhoz hogy egyetem egy hajszállal könnyebben menjen neki...

Tele kétségekkel hogy esetleg nem fog menni a képzés és kibukik...stb. Te meg mint egy fél éves tanfolyam esetén hogy megéri-e, vagy mennyire lehet belőle megélni? Ilyen pályát nem így választ valaki..sokkal inkább elhivatottság alapján egy vágyálom amikor véghez vitte valaki..Neked a hangvételed alapján nem ajánlom..mert téged csak a végzettség gazdasági háttere motivál pályaválasztáskor...

2014. júl. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szakma egyes részei telítettek (pl. kisállatgyógyász nagyobb városokban.)

A gazdasági haszonállatoknál, vidéki körzetekben, állategészségügyi és élelmiszerbiztonsági hatóságoknál állandó hiány van.

Van munka és van pénz is bőven, csak le kell hajolni érte.

2014. júl. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az 5- ös válaszolónak már 7 éves korom óta állatorvos szeretnék lenni ennek érdekében biológiábol belsővizsgáztam és latint tanulok mert az tudom h kell hozzá ugyan igy a matekkal külön tanárhoz járok mert az is kell hozzá szoval a helyedben nem mondanám h nem vagyok elhivatott. És gyébként nem tudom h te honnan veszed h én milyen hanglejtéssel "irtam " mert a hanglejtést csak hallani lehet . Ajánlanák neked egy magyar nyelvtanárt biztos tudna neked segíteni ;) SZoval a többieknek meg nagyon köszönöm a választ :) :*
2014. júl. 11. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező "hangvételt" írtam, talán mégis csak neked kell az a tanár. (pláne hogy én 45 éves vagyok és nem középiskolás)

A kérdésednek meg "hangvétele" van, nem úgy kommunikáltad le mint akinek ez az álma, hanem mint akinek éppen eszbe jutott most hogy jé felfedeztem egy foglalkozást, megéri ennek tanulni vagy már sokan vannak...stb..

Ha olyan hihetetlen én is voltam gyerek, ás állatorvos családban nőttem fel, valami fogalmam van róla miről szól ez a hivatás, és hidd el nem egy gimis jött hozzánk érdeklődni apukámtól, de egyik sem úgy ahogy te tetted itt a kérdéseben. Az meg hogy szemtelen is vagy még külön rátesz egy lapáttal, pedig te olvastad figyelmetlenül a válaszomat. Azért sok sikert, remélem másra jobban figyelsz!

2014. júl. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!