Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Alacsony az egy főre jutó...

Alacsony az egy főre jutó jövedelem a családomban, de az egyetem oldalán azt írják hogy a munkáltatói keresetigazolást nem fogadják el. Miért?

Figyelt kérdés
akkor mit küldjek el??
2014. júl. 16. 09:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Esetleg add oda a szüleidnek, ők majd értik, és kész.:)
2014. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen, elolvastam. Hátrányos helyzetű vagyok, vagyis rendszeres gyermekvédelmi támogatásom van, de az önmagában még nem elég, ehhez kellene még az alacsony jövedelemről szóló dolgot csatolni. De a felsoroltak közül egy sincs, a kereseti igazolás meg nem jó, ezért tettem fel a kérdést. Mert ugye a szociális ösztöndíjhoz meg kell ütni egy adott ponthatárt, de ha nem tudom igazolni, hogy kevés a pénz, akkor olyan, mintha nem is így lenne. Vagy önmagában elég a gyermekvédelmi? Mert azt is csak akkor adják meg, ha nem érsz el egy adott határt. (egy főre jutó havi jövedelem)
2014. júl. 16. 10:04
 13/25 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy egy sincs, ilyen igazolások senkinek nincsenek, ezeket be kell szerezni akkor, amikor kérik. Adott esetben most, az igényléshez kell beszerezni.
2014. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

21-31. oldalig fel van sorolva 11-féle jogviszony, ahonnan a szüleid jövedelme származik. Ki kell választani, melyik státuszban vannak a 11 közül, és az oda írt igazolást kell beszerezni. Nem otthon kell meglenni, hanem elmenni abba a hivatalba, amit írt a koli tájékoztatója, és onnan, erre a célra kikérni.

Teccik érteni?:)

2014. júl. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
De nem tudom őket beszerezni, mivel egyikre sem vagyok jogosult vagy hogy mondjam.. tehát sem önadózó, sem nyugdíjas, semmi. Egyszerűen kevés a jövedelem, mert édesanyám pl. 4 órában dolgozik, apám pedig minimálbérért. Ezért nem értem, miért nem elég a kereseti igazolás!
2014. júl. 16. 10:09
 16/25 anonim ***** válasza:
jav. 21-37. oldalig.
2014. júl. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Akkor a 2. pont vonatkozik rájuk.
2014. júl. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Egyébként értem, elolvastam figyelmesen a dolgokat! :)

És még én akarok menni egyetemre..(:D) Legalább öniróniám.. az van.

2014. júl. 16. 10:11
 19/25 anonim ***** válasza:

Bejelentve dolgozik, nem? Akkor szépen fogod magad, iratsz a szüleiddel meghatalmazást, és elmész a NAV kirendeltségébe, és kérsz egy-egy jövedelemigazolást az előző évről.

Mi nem világos ezen?

2014. júl. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gondoltam. De nem a munkáltató készíti neki az adóbevallást, hanem magának, vagy mi.

Egyébként, ha rájuk bízom, akkor se leszek előrébb(valaki írta, hogy mutassam meg nekik)

2014. júl. 16. 10:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!