Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha alapképzésre jelentkeztem,...

Ha alapképzésre jelentkeztem, akkor még lehetek tanár?

Figyelt kérdés
Történelem alapképzésre jelentkeztem, az érdekelne, hogy lehetek-e még történelemtanár? Ha igen, hogyan? Ha nem, akkor hol tudok elhelyezkedni vele?

2014. júl. 22. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

2013-tól már csak osztatlan tanárképzés van, semmiképp se lehetsz tanár. Viszont biztosított az átjárás osztatlan képzésbe (ennek menetét majd az egyetem tanulmányi osztályától kell megérdeklődni).


Történelemmel lehetsz kutató, dolgozhatsz levéltárban, de a kuzinom pl. sok nyelvet beszél és el tudott helyezkedni egy jól fizető multinál.

2014. júl. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
kutató, egyetemi tanár
2014. júl. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld kéz. Akkor ezt most benéztem.. általános iskola felsőben szerettem volna tanítani, de akkor ez így lehetetlen.

Esetleg azt leírnád, hogy hogyan működik az átjelentkezés? Mikor kell sort keríteni rá?

2014. júl. 22. 19:53
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, hogy történik. Ez egyetemenként eltérő, hogy milyen feltételekkel vesznek át, meg milyen papírokat kell beadnod.


Az idevonatkozó rendelet ( [link] ezt írja:

"Az alapképzésre felvett hallgató az alapképzés szakterülete szerinti osztatlan tanárszakra a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kérheti átvételét. Az átvétel során a felsőoktatási intézmény dönt arról, hogy melyik tanárszakkal párosítva vehető fel a tanárszak és meddig, milyen feltételekkel kell a hiányzó krediteket összegyűjteni."


Ami pedig az időpontot illeti: nálunk a PTE-n 2 félév után lehet ezt kérvényezni, de már az év elején járj utána a TO-n, hogy mit kell addig teljesítened (hány kredit, milyen tárgyak etc.).

2014. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél. Amint bekerülök, érdeklődni fogok.
2014. júl. 22. 20:57
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyébként már nem tudom eldönteni, mert mikor jelentkeztem is ugyanez volt a felvi.hu-n : ,,Az MA-szinten megszerezhető tanári diploma mellett a magyar alapszakos bölcsész végzettségűek más területeken is elhelyezkedhetnek: az alapszakon elsajátított ismeretek „felvevőpiaca” igencsak tág...." Szóval még mindig ezt olvasom a felvin, itt a link : [link]

Most hogy van ez?

2014. júl. 24. 11:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek a szakleírások nem érnek semmit, régiek is. De hogy jön a történelem alapszakhoz a magyar alapszak? :-)
2014. júl. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajj, félrenéztem :( Történelem akart az lenni, bocsi.
2014. júl. 24. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!