Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A műszaki-menedzser büfészak?...

A műszaki-menedzser büfészak? (ha igen miért, ha nem miért nem)?

Figyelt kérdés

2014. júl. 27. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Úgy tudom és gondolom, ha van hozzá egy gépész diplomád, jó. Ha közgáz diploma, akkor az is jó, valamint azért is jó, mert pl Msc-re mehetsz vele akár gépésznek, akár vmilyen közgáz szakra. (kérdés, hogyan fogod bírni). Ha jó helyen végzed el, találhatsz vele munkát és kifoghatsz vele nagyon jó állásokat, de nem garantált, hogy te ezzel a szakkal majd biztos állást fogsz kapni diplomaosztó utáni napon. Én úgy gondolom nem büfészak, annyira úgy gondolom, hogy jövőre levelezőn el akarom kezdeni nappali egyetem mellet.

Amiért büfészaknak tekinthető, mert mondhatjuk rá hogy a műmenes ért ehhez is meg ahhoz is, de az igazság az, hogy teljesen nem ért se ehhez, se ahhoz, inkább csak átlátja a dolgokat, minthogy azokat meg is tudja csinálni. Értem ez alatt a gazdasági dolgokat de főleg a műszaki dolgokat.

2014. júl. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Büfészaknak én azt nevezem, amit fél lábbal is simán elvégez az ember. Hát ez a szak nagyon nem ilyen, bár ez iskolától is függ. Kb mindenről kellett tanulni és olyan szinten, mint azok, akik csak azzal foglalkoznak. Építészet, gépészet, közgazdaságtan, vegyészet, menedzsment, marketing, mechanika és sorolhatnám végig az összeset. Az utolsó 2 félév volt igazán jó, amikor modult (szakirányt) választhattál, mert akkor már csak arról tanultál, ami tényleg érdekelt. De addig elég szenvedősek azok a tárgyak, amik nem érdekelnek, mert sajnos azokat is el kell végezni. De igazából én ezért is választottam ezt a szakot, mert fogalmam sem volt róla, hogy mi szeretnék lenni, mi az, ami érdekel. Az mm közben pedig mindenbe betekintést nyertem és könnyebben tudtam dönteni.
2014. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Büfészaknak nem nevezném, de ezeket a vegyes szakokat annyira nem tartom jónak. Főleg azért, mert nagyrészt mérnökök és közgazdászok tanítanak ott, és sokszor azt se tudják, hogy egy műszaki menedzsernek mire is lenne szüksége. Mintha nem is egy képzés lenne, hanem sok-sok különálló tantárgy.
2014. júl. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!