Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szak lehetséges...

Pszichológia szak lehetséges biologia érettségi nélkül?

Figyelt kérdés

Szeretem a bioszt és jó is vagyok belőle, de nem érettségizek belőle, mert másik nyelvből lesza választottam(angol, német magyar, matek töri)

Fakultáciora se járok belőle, de 5 ös vagyok.

A biokémia mondjuk annyira nem megy, de abbol is megvan a 4 es.

11.es vagyok most.

Lehetséges ígyis boldogulni?

Amúgy aki elvégzi, pszichologus lesz? Mert azthittem, ez orvosihoz tartozik, de akk gondolom az a pszichiáter


2010. jan. 10. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Igen lehet.

Töri, magyar, idegen nyelv, biosz ezekből kettő.

Talán még matek is. felvi.hu én most lusta vagyok... ^^

2010. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A pzsichológus bölcsész képzés, a pszichiáter orvosi. A pszichológus nem írhat fel gyógyszert a pszichiáter igen.
2010. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Matek, magyar, történelem, biológia, idegen nyelv közül választhatsz kettőt. Mivel ezek nagyrészt kötelező érettségi tárgyak, többesélyes a felvátelid, mindenképpen a legjobb kettőt számolják. Persze el kell döntened, hogy miből emeltezel, anélkül nehéz bekerülni, hacsak máshogy nem szerzel pluszpontokat.
2010. jan. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, akkor jol gondoltam :)

köszi szépen:)

2010. jan. 10. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár azt nem tudom a biológia mennyire fontos pszichológián, de lehet érdemes lenne tanulnod ha tényleg oda akarsz menni.
2010. jan. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
tanulom, nemaz, csak érettségizni nem gofok belőle, de ugyanugy 12.ig tanulom
2010. jan. 10. 20:29
 7/8 anonim válasza:
100%
érettségizni valóban nem feltétlenül szükséges hozzá bioszból, viszont az egyetemen állítólag azért elég kemény szinten nyomatják az anatómiát, szóval nem árt, ha valamilyen szinten már előre próbálod tanulgatni:)
2010. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
87%

Szia!

Én emelt bioszoztam, 2x is, hogy javítsak a pontjaimon. Az első félévben kb. 0 tanulás nélkül meglett az 5, de a második félév nagyon kemény volt, még nekem is, pedig rengeteget tanultam, és épp, hogy meglett a 2-es. De kb. majdnem mindenki így volt a csoportunkból. Szerintem érdemes ráfeküdnöd, ha tényleg érdekel a szakma.

21/L

2012. márc. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!