Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van érteleme a turizmus-vendég...

Van érteleme a turizmus-vendéglátás szakmának? Megéri pótfelvételin bejelölni 207.000 Ft-ért félévente?

Figyelt kérdés
2008. aug. 5. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
sztem talán ez az egyik leghasználhatóbb diploma,ezért is elég magas a pontszám..ok.lehet h.nem lesz belőled rögtön szálloda/étteremtulajdonos, végig kell járnod a lépcsőfokokat.de ha megnézegeted az álláshiredetéseket,biztos h.elég sok olyanra bukkansz,amire alkalmas lennél ezzel a képesítéssel...ja és külföldön meg 100% h.találnál ilyen jellegű melót...azt meg h.ennyi pénzért megéri-e, neked kell eldöntened,viszont itt biztos h.elég kevés az esély h.átkerülj államira később.sztem lehet érdemesebb lenne várni 1 évet,addig is gyarapítani a pontokat...de te tudod h.megengedheted-e magadnak ezt a kiadást,amihez számold hozzá a többletköltségeket is.(közlekedés,albérlet stb..)szóval a szak jó,de a fizetős rész nem annyira...
2008. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha tudod fizetni, akkor mindenféleképpen megéri. Viszont ajánlom, hogy februárban felvételizz újra hátha felvételt nyersz államilag támogatottra is (mondjuk leteszel közben egy nyelvvizsgát és máris több pontod van). De ha jól tanulsz, közben is van esélyed átsorolni államira.
2008. aug. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:)
2008. aug. 8. 11:03
 4/4 anonim válasza:

Én nem ajánlom a vendéglátást senkinek.Hogy miért?


1.naponta dolgozhatsz az esetek 85%-ában 10-12 órát a semmi pénzért.

2."nem lehet" mellette se családod,se magán életed.

2010. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!