Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ütköznének a nagy álmaim? Meg...

Ütköznének a nagy álmaim? Meg lehet csinálni egyszerre mindet? Illetve, ha nem, akkor melyiknek álljak neki?

Figyelt kérdés
Most fogok érettségizni, jövő júniusban leszek 19 éves. Eddig minden biztos, hogy meg fog történni :)))) De ezután nem tudom, hogy merre menjek. Van 2 nagy álmom már nagyon régóta. Az egyik az, hogy bírónő szeretnék lenni. Nagyon keményen hajtok is a jogi egyetemért. Biztos, hogy oda fogok jelentkezni, még akkor is, ha csak fizetősre vesznek fel. Nyaranta dolgozok, amikor csak lehet, és spórolok a tandíjra, de a szüleim is támogatnak. A problémám az, hogy a másik nagy álmom Norvégia. Bele vagyok szerelmesedve az országba, nagyon szeretnék kijutni. Most lenne egy lehetőség, hogy érettségi utáni évben (tehát 2015) szeptemberben kimehetnék egy évre Norvégiába. De megérné nekem halasztani itthon az egyetemet? 20 évesen kezdjem el? Viszont, ha most nem megyek el, akkor mikor fogok kijutni? Pláne egy évre, szinte ingyen... A kérdés az lenne, hogy belevágjak-e a Norvégiába ÉS mellette a jogi egyetembe, vagy hagyjam és menjek jövőre rögtön egyetemre?

2014. aug. 3. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
A norvégiai utazásod nem értem, miért befolyásolja a jogi tanulmányokat. El lehet kezdeni az egyetemet bármikor érttségi után, nem számít a kor. A tnaulók több, mint fele 20 éves korában, vagy utána megy egyetemre. Nem maradsz l semmiről, hidd el. Menj csak ki :)
2014. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jövőre érettségizőként mondom: NE HAGYD KI! Egy év nem a világ, egy ilyen lehetőség (főként, ha ennyire szeretnéd) kihagyását egész életedben bánnád..

18/L

2014. aug. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A jog tipikusan olyan szak, amit sokan 20 éves koruk után kezdenek el. De ez ilyen szempontból teljesen lényegtelen, nem szabad kihagyni ezt a páratlan lehetőséget, menj Norvégiába, ez egyértelmű!
2014. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt azért meg lehet kérdezni,hogy miért és hogyan tudsz kimenni Norvégiába? Mert ha lenne lehetőséged,akkor ott is elkezdhetnéd a jogot,de ha ezt az egy évet kihagyod,akkor se omlik össze a világ. Egyetemről is ha szerencséd van és jók a jegyeid,akkor ösztöndíjjal ki tudsz menni később Norvégiába.
2014. aug. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj Norvégiába, egyrészt páratlan lehetőség, és az egyetem akkor is itt lesz, ha visszajössz, másrészt nyelvet is tanulsz.
2014. aug. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!