Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » TTK-biológia szak, aki ezen a...

TTK-biológia szak, aki ezen a szakon végzett/vagy most tanul tudna írni róla?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni és jelenleg erre a szakra szeretnék menni.Aki esetleg ezen a szakon végzett/vagy tanul örülnék,ha megosztaná a tapasztalatait.Tudom,hogy alapképzéssel semmire nem megy az ember,engem a neurobiológiai szakirány érdekelne,erre mennyire van lehetőség/munkalehetőség a későbbiekben?A kémia nem az erősségem,tudom hogy kell oda bőven,az elején az alapoktól kezdik?(ezt úgy értem hogy nagy hátrányban leszek-e,hogy nem vagyok belőle zseni)

2014. aug. 12. 22:09
 1/2 wunderschön ***** válasza:
100%

Én ezen a szakon végeztem, ráadásul pont neurobiológián. Ezen a szakirányon szinte csak PhD-val van esélyed elhelyezkedni, nagy szerencsével MSc is elég lehet, de szinte minden ilyen irányú állásnál már feltétel a tudományos fokozat. Arról nem is beszélve,hogy itthon jól keresni ezzel nem nagyon lehet, tekintve, hogy vagy valamelyik egyetem alkalmaz, esetleg a KOKI, tehát közalkalmazott leszel (napi 10 óra munkára számíts, sok helyen hétvégén is legalább 1 napot be kell menni). Én most vagyok másodéves Phd-n, ha jövőre végzek külföldre megyek, ott minden szempontból nagyobb megbecsülésre számíthatsz (jobb fizetés, a felszereltségről nem is beszélve). A kutató szakma (főleg a neuro) gyönyörű hivatás, de ha szempont hogy jól keress, meg könnyen munkát találj (főleg itthon), akkor nem ajánlom. Nálam nem ez volt a szempont, hanem, hogy tudtam, hogy ezt akarom csinálni, így nem bánom, bár tudom nem lesz egyszerű ha végeztem.

A kémiát azért nem teljesen a o-ról fogjátok kezdeni, de zseninek nem kell belőle lenni. Nálunk rögtön első évben volt kémia (szervetlen,szerves), ami előfeltétele volt további kurzusoknak (pl. biokémia). Emellett arra készülj, hogy rengeteg embert vesznek fel minden évben bioszra, de töredéke végez csak (Mi 260 körül kezdtük, és végeztünk kb.50-en).

2014. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod,erről már hallottam hogy nagy a szórás.Sok sikert neked a jövőben!:)
2014. aug. 13. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!