Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen rendőr az, aki eltűnt...

Milyen rendőr az, aki eltűnt személyeket, gyerekeket keres?

Figyelt kérdés
És hogy lehet valakiből ilyen rendőr? Vagy ehhez "egyszerű" bűnügyi nyomozónak kell lenni? Előre is köszi! :)

2014. aug. 18. 21:55
 1/10 pokiloki ***** válasza:
Ezeket hívják nyomozónak. Szerintem egy rendvédelmi fősuli vagy egyetem megteszi.
2014. aug. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jó eséllyel igen, bár biztos nem baj, ha elvégzel mellé egy rendőrtiszti középsulit is.

Egyébként nem túl vidám meló, erre készülj fel és csak akkor vállald, ha bírnád is. A legtöbb esetben nem végződik olyan happy end-del a dolog, mint a filmekben.

2014. aug. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
"rendőrtiszti középsulit" ?! Te jó ég... Kérem csak azok írjanak akik tényleg tudják... Köszönöm.
2014. aug. 19. 14:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor rendészeti, egyre megy. Szerintem olvass utána és ne itt kérdezősködj, ha csak fikázni tudsz egy nyelv/ujjbotlás miatt.
2014. aug. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azzal már tisztában vagyok, hogy egyetem kell hozzá (természetesen, ezt eddig is tudtam), még pedig a Nemzeti Közszolgálati Egyetem- rendészet tudományi kar (NKE-rtk)... Ha meglesz a (jelenleg) 404 (akkor kitudja) pontos érettségi, akkor jelentkezek... Ezután meg kell csinálnom a fizikai (most lehet, hogy megváltoztatják), a pszichológiai, és az egészségügyi vizsgát (mármint utóbbi kettőnél engem vizsgálnak, hogy minden rendben van e a téren). Ha ezek mind megvannak felvételt nyerek... És innentől homályos. Gondolom ezután választok (?) szakot, így mire végzek vagy Bűnügyi nyomozó, vagy gazdasági, vagy pénzügyi nyomozó leszek (választott szaktól függően. (?))... Nekem a Bűnügyi nyomozó a cél! És elérkeztünk a kérdésig. Hogy a bűnügyi nyomozó keresi az eltűnt személyeket, vagy az valaki másnak a feladata?
2014. aug. 19. 15:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért az szögezzük le, hogy előbb kell jelentkezned, mint hogy leérettségizel. Persze, ha nem akarsz évet kihagyni. Lesz még egy pályaorientációs beszélgetés is az egészségügy-pszichológia után, és ha felvettek, még a kiképzést is ki kell bírnod...
2014. aug. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) már akkor szakot választasz, mikor leadod februárban a jelentkezésed, mivel nem csak az iskolát jelölöd meg, hanem azt is, hogy milyen szakra fogsz járni. Nem úgy van az, hogy felvesznek és akkor hasraütésszerűen kiválasztod melyik szakra akarsz járni. Amúgy ki kell, hogy ábrándítsalak, a nyomozók nagy része ahogy én hallottam egy irodában papírmunkázik egész nap.
2014. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Először jelentkezel szakirányra, aztán fizikai alkamassági, majd eü és pszichó, végül pályaorientációs beszélgetés. Ha MINDEGYIK sikerült, akkor következnek csak a pontok. Ha az is megvan, jön a környezettanulmány és augusztus végén a kiképzés.
2014. aug. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Az élet nem kívánságműsor. Elvégezheted az RTK-t, de nem azzal fogod kezdeni, hogy eltűnt személyeket keresel, meg a legkomolyabb ügyeket megkapod. Először úgyis ilyen kis Tescos szalámilopásokhoz mész több társaddal. Hosszú évek munkája után lehet csak feljebb kerülni, de még akkor sem biztos, hogy arra találnak téged a legalkalmasabbnak.
2015. jún. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ja, és valóban rengeteg a papírmunka.
2015. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!