Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van még lehetőségem valamerre...

Manó1235 kérdése:

Van még lehetőségem valamerre tanulni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, bolti eladó szakmám van és most érettségiztem sajna 1 tárgy nem sikerült így októberben pótolom. Addig van tanulói jogviszonyom. Utána viszont megszűnik és nemtudom mit lehetne csinálnom. Munka lehetőség egyenlő a nullával ha van is olyan h 12 órázni kell és sosincs szabadnap, a szüleim azt mondták lehet jobb ha nem munka után nézek egyből. Gondoltam majd bemegyek a munkanélkülibe pályakezdőként és hátha beraknak ilyen tanfolyamra ami fizet havonta 50 ezret az azért jobb mint a semmi, de erre sincs garancia. Nappalin csak 21 éves korig lehet tanulni, az okj mind pénzes.. bár olyan fajtáról is hallottam hogy miután elvégzi az ember visszafizetik az árát.. ilyen tényleg van? és hogyan működik? köszönöm előre is a válaszokat.
2014. aug. 25. 10:04
 1/1 anonim ***** válasza:

azt gondolná az ember, hogy ha ennyire kétségbe vagy esve, akkor az a minimum, hogy utánanézel a dolgoknak...


az első okj nem pénzes, az állam mindenkinek biztosítja ingyen az első szakmát, ha estit, vagy levelezőset választ iskolarendszeren belül, a sima tanfolyamok fizetősek

2014. aug. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!