Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 21 évesen érettségivel Ausztri...

21 évesen érettségivel Ausztriai meló? Milyen szakma kéne?

Figyelt kérdés

Mint írtam 21 vagyok és közel lakom a határhoz

Már dolgozom szoval arra gondoltam felnőtt képzésben kitanulok vmi szakmát. Mit lenne erdemes szerintetek? Legnagyobb gondom hegy érettségivel a zsebembe kevésnek érzem magam de nappali tagozatra mar nem szeretnék vissza menni.

Köszi előre is a valaszokat


2014. aug. 26. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ausztriában a kétkezi munkát nagyon durván megfizetik, tehát ilyenek, hogy CNC esztergályos, kőműves, villanyszer4elő is tök jó tud kint lenni, de ha ehhez nem fűlik a fogad, valami vendéglátós szakmát tanulj. De még az idősgondozók is jól kereshetnek. Nem tudom, milyen beállítottságú vagy és fiú-e vagy lány, de ha tudsz németül, egy jó szakmával már szétkeresheted az agyad.
2014. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól mondja az előző.


Én is hasonlóképpen vagyok mint te, csak én az ország másik végén lakom :P.


Úgy terveztem, hogy nyelvet tanulok, aztán egy benzinkutat megpályázok és ha kell, akkor ott helyben elküldenek egy tanfolyamra.


Egyébként neked kell tudnod, hogy mi az, ami érdekel és annak megfelelően nézni valamilyen OKJ-s szakmát. Ha fiú vagy, akkor a helyedben lehet, hogy elvégeznék egy C kategóriás jogosítványt, aztán mennék ki kamionozni, ez is jól fizet kint.

2014. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket. A villanyszerelon gondolkozom erősen. :) ha másnak van tanácsa szívesen veszem
2014. szept. 5. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!