Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-s Hegesztő, vagy diplomás...

OKJ-s Hegesztő, vagy diplomás gépészmérnök?

Figyelt kérdés
19 évesen még sok lehetőség van, de nem igazán tudok dönteni, a lényeg hogy a szaktudásomat külföldön szeretném kamatoztatni, és nem tudom melyik lenne ideálisabb. Ahhoz hogy (nagy eséllyel) bekerüljek fősulira/egyetemre, még emelt szinten kellene fizikából érettségiznem. Alapjába véve mind a kettő nagyon tetszik, viszont szeptembertől már járhatnék is a hegesztőire. Megérné inkább újraérettségizni, és még külön lediplomázni? Vagy végezzem el a hegesztőt OKJ-n és menjek ki vele külföldre? (Középszintű nyelvvizsgám van) Bármilyen tapasztalatot vagy tanácsot meghallgatok :)

2014. aug. 27. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ha mind a kettő érdekel, akkor én a helyedben kombinálnám a kettőt. Gépészmérnök anyagtechnológia szakirány(pl BME), és előtte vagy OKJ-n megcsinálod a hegesztőit, vagy elmész Msc-re és utána szakmérnöki képzettség! A végén hegesztőmérnök leszel, amihez ha párosul a nylevtudásod, itthon is arany életed lenne, külföldön meg aztán "gyémánt"...
2014. aug. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
47%
ha arany életet akarsz akkor hegesztő külföldön.
2014. aug. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Ha ezen valóban komolyan elgondolkodtál, akkor mindenképpen hegesztő legyél.
2014. aug. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bevállalom a hegesztőt és az érettségit is. Ha nem vesznek majd fel fősulira akkor marad a sima hegesztő szak. Mindenkinek ment a zöld.
2014. aug. 28. 10:25
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

Ha hegesztő szakmérnök akarsz lenni, az kb 9-10 év amire végigjárod és megszerzed a képesítést (alapképzés+mester 5,5 év, 2 év szakmai gyakorlat, szakmérnöki képzés másfél év).


Szerintem jobban jársz, ha jól megtanulod a szakmát (ergo a legjobbak között vagy nem csak papírod van róla). Nyelv annyira nem számít, csak legyél jó a szakmában, mert külföldre csak így kerülhetsz ki. 2-3 évre rá, már milliós pénzeket is kereshetsz utána. :)

2014. aug. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
54%
Én a helyedben megpróbálnám a diplomát , de legalább az emelt fizika érettségit + erős matek érettségi . Hegesztésben az a rossz , hogy nagyon rontja a szemet . sógornőm apja kovács . Egyszer az egyik munkása annyit hegesztett h majdnem megvakult mert nem viselt megfelelő védőfelszerelést . Nagyon rontja a szemet mindenképp . Én megpróbálnám a gépészmérnököt , és később még leteheted a hegesztőit . Egy tipp : ha van rá lehetőséged külföldön tanulj , mert akkor szinte már honfitársnak fognak külföldön tekinteni .
2014. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annyira nem károsítja az egészséget, én hegesztést tanulok, a tanárom igen fiatalos, 60 körüli, jó kiállású úriember, és rengeteget dolgozott a szakmában, mégis magyar viszonylatban az egészségesebbek közt van. Tisztelni kell ezt is, be kell tartani a szabályait, és nem harap. Kell az elszívó, kell a frisslevegős pajzs, és kell használni őket. Kell a teljes takarás (mások szeme és persze a tied is a tét, amikor épp te vagy kinn pajzs nélkül), minimalizálni kell a visszfényt is, és mindig jó dolog egy jó kör futás a hajnali csendben. Nem életbiztosítás, de pár év alatt az egyszerű szabályok betartásával nem ártalmasabb, mint pl. a dohányzás, sőt.
2014. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!