NAGYON FONTOS! Hamarosan érettségizem, egyetemre szeretnék menni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Abban a suliban, amiben idén fogok végezni, maradok további két évre, egy OKJ-s képzésre. Orvosi egyetemre szeretnék menni, így egészségügyi alapismeretekből érettségizek emelten, meg biológiából. Az lenne a kérdésem, hogy ha én kémiából is szeretnék, de nem idén, hanem pl. év múlva. Akkor megtehetem, hogy csak abból az egy tantárgyból érettségizek le és beles számít a már meglévő érettségimbe? Valamint, ha rosszul sikerül pl. a biosz, akkor azt utána ki tudom javítani? Mondjuk 4-es lett, de 5-öst szeretnék, akkor ki tudom javítani? Nem pótérettségivel, hanem azt is egy év múlva. Utolsó kérdésem, ha 2 nyelvvizsgát teszek, akkor mindkettőért kapok plusz 28 pontot?


Azt hallottam, hogyha valakinek van jogsija az is kap plusz pontot. Igaz ez?


Kérlek értelmes válaszokat adjatok!



2014. szept. 2. 16:46
 1/3 anonim válasza:
100%

1. Tudsz érettségizni belőle később is.

2. Igen, ki tudod javítani, ha nem úgy sikerül(bár hiába 5-ös, ha a % nem elég).

3. Nem, nem kapsz értük, mivel a 2 emelt az 100 plusz pontot ér, e felett pedig már nem adódik hozzá.

4. Lásd 3., bár erről még nem hallottam.

2014. szept. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettél! :)
2014. szept. 2. 16:59
 3/3 anonim ***** válasza:
2 középfokú nyelvvizsgáért legfeljebb 40 pont kapható. Jogosítványért kizárt, hogy plusz pont járna :)
2014. szept. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!