Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Levelezősként milyen munkát...

Levelezősként milyen munkát tudnék elvállalni?

Figyelt kérdés

Csúszok 2 évet a főiskolán, biológia szakos hallgató vagyok, eddig nappalis voltam, viszont jövő évtől fizetnem kell! Szeretnék átmenni levelezősre!

A levelezősöknek nálunk minden egyes pénteken van órája! Szeretnék dolgozni, pénzt keresni, nem akarom ezt a szüleimre ráhárítani! Milyen munkalehetőségek jöhetnének szóba? Vértől elájulok... Kérdezgettem 3 kórházba, hogy feltudnának-e venni valahova (nem doktornak nyilván), de mindenhol csak azt kaptam, hogy még ezt meg azt végezzem el és akkor, talán...

Hol tudnék elhelyezkedni úgy levelezősként biosz szakos hallgatóként, hogy megkeressem a havi fix 100-150E ftot?



2014. szept. 2. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, ez kemény dió. Hivatalosan minden második pénteken vannak az órák, és ha lemondasz a nyaralásról, elméletileg az embernek egy évben van annyi szabija, hogy ezt fedezze. A tanárok is általában rugalmasabbak a dolgozó emberekkel, elnéznek egy-két hiányzást. Lehet, hogy a munkahelyedről is el tudsz majd kéredzkedni, lecsúszod máskor. Persze ezt előre nem lehet tudni, ha interjún megemlíted esélytelen a felvétel.

Ha folyamatos műszakban jársz, talán tudsz majd cserélni a többiekkel, hogy pont be tudj járni.

Gyakorlatilag most csak egy érettségid van, ugye? Hát, akkor sajnos szerintem a sorra vesznek csak fel. Valahogy bírd ki ezt az egy évet, utána tuti kapsz állást, biosztanárból hiány van.

Arra nem gondoltál, hogy körbejárj egy-két suliba? Előfordult már, hogy végzős hallgatót felvettek, és akkor még az órarendeket is úgy állítják össze, hogy be tudj járni. Csak sajnos ezt a nyáron meg kellett volna lépni, most már kezdődik a tanév. Merre laksz?

2014. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tanár leszek, hanem biológus, ahhoz külön szakosodnom kellett volna, de nem tanítanék semmi pénzért sem gyerekeket! :)
2014. szept. 2. 22:55
 3/9 A kérdező kommentje:
Rugalmas lennék, nem muszáj pont a sulinál vagy otthon találnom munkát, de azért az iskola elérhető távolságban legyen :) É-K :D
2014. szept. 2. 22:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Én borúsabbnak látom a helyzetedet.

Bruttó vagy nettó bér amit írtál? Mert nettó 150-et diplomás pedagógusok nem kapnak csak 15 év után.

A lehető legnehezebbet próbálod, munkát összeegyeztetni a tanulással. Maradj nappalin, és vállalj diákmunkát, azt sokkal-sokkal egyszerűbb.

Tesco pénztáros ilyesmi..de ezeket is diákmunkával inkább..

Kórházban nem értesz semmihez, de ott akinek megvan a szakmája az is minimálbért kap...

2014. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még mindig nem leszek pedagógus, hanem laborban akarok dolgozni, kutató, vegyész, gyógyszeripar stb... amihez köze van a biológiához! És miből fizessem ki a 200 ezer forintot majd? Ha maradok nappalin, akkor még mindig kell albi, kaja, plusz 200-at kicsengetnem, ezt hogy fogom magamtól összeszedni? Anyuék sem tudnak ennyit kicsikarni magukból, plusz az óráim sem engedik nappalin, hogy elegendő pénzt szedjek össze, mivel hétfőtől csütörtökig órám van, hétvégente marad időm dolgozni csak és kéthetente jó lenne hazajárni! Plusz ahol tanulok nincs is minden nap diákmeló!
2014. szept. 3. 00:01
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok mikor írtam, még nem olvastam hogy nem a tanítás felé akarsz elindulni.De megértettem:)

Értem akkor neked a nappali extra kiadás.

De azt továbbra is igaz, hogy levelező+munka szintén nagyon nehéz műfaj. A világ igazságtalan. Szóval ha egy minimálbéres állásod lesz már jó. Egy minimálbér nettó fizetése 78.000 Ft. Még csak nem is az összeg a probléma, hanem az hogy a munkáltató tojik arra hogy te tanulsz, neki munkaerő kell ha fizetést ad.

Szabadságod 20 nap van(lesz ha 21-22 éves vagy). Iskolába nem kötelesek elengedni, sőt a szabadságod 1/4-ével rendelkezel, azaz akkor vehetsz kötelesek kiadni neked 5 napot egy évben amikor te kéred, a maradék 3/4 szabi résszel a munkáltató rendelkezik, azaz kiadhatja neked olyan napokon is amikor nem te kéred, hanem neki úgy jó a munkaszervezés szempontjaihoz. Nem biztos hogy ezzel a jogukkal élnek a munkáltatók, de a fejedhez vágják majd ha aszabira akarsz menni,és nem a legideálisabb napon a munkáltató szempontjából. pl. beteg egy kolléga stb..

Ne 20 napba férjen bele a konzultáció, és a vizsga (vizsgára készülést már nem is mondok)

Az hogy olyan munkát találsz ami esetleg folyamatos műszakos megoldás lehet, de pont az egészségügy az ahol magasan tesznek a te karrieredre,és nem fogják figyelembe venni a te konzultációidat a műszak beosztásnál.

Ezeket majd tapasztalod, hogy nem pártolják sehol azt hogy tanulsz, sőt féltékenyek rád, inkább keresztbe tesznek a főnökök, de sok esetben a kollégák is.

Ezért javasoltam a nappalin maradj mert a diákmunka az más tészta.

Egy tapasztalt levelezős

2014. szept. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor vegyek fel diákhitelt? De arról sok rosszat hallottam...
2014. szept. 3. 12:00
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A diákhitel még mindig jobb megoldás, attól még vállalhatsz diákmunkát ha nappalis vagy.., hogy félre tudj tenni..

Szóval hacsak nincs ismerősöd, családban valaki aki alkalmaz, akkor a sima hirdetés alapján elvállalt munka olyan lesz amit írtam...Helyedben én kihagynám (nekem nem volt más választásom férj mellett..és nem költözhettem sehova stb..meg féltem hogy ha sokkal idősebb vagyok akkor rosszul fonom magam érezni a csoportban és ezért maradok ki, mert úgy érzem nem tartozom oda..

De azok amiket leírtam színtiszta igazak, és nem csak az én példám, szinte a levelezősök 98%-a ezzel a problémával küzd, sokkal többen maradnak ki mint a nappalisok pont ezért..

Szóval ez nem opció, bármennyire is azt hiszed hogy az külső szemlélőként, hogy hú ö tanul és van mellette teljes fizetése is...

2014. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy nem lenne babapiskóta, de kérdezgettem a levelezősöket is, akik arra a szakra járnak, mint én és mondták, hogy túl lehet élni!
2014. szept. 4. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!