Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik Győri középiskolába...

Melyik Győri középiskolába menjek?

Figyelt kérdés
elsőnek a Kazincyt másodiknak a Jedliket jelölöm meg de nem tudom hogy mi legyen a harmadik és legalább hármat meg kell jelölni.Valamilyen mérnök vagy pedig orvos szeretnék lenni,(inkább mérnök)olyan aki minimum 300000FT-ot keres. (én a Hildre gondoltam harmadiknak)

#továbbtanulás #Győr #orvos #középiskola #pályaválasztás #mérnök #Hild József Építőipari Szakközépiskola #Kazincy Ferenc gimnázium #Jedlik Ányos Informatikai és Gépipari szakközépiskola
2014. szept. 2. 18:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
jelölj meg a jedlikbben mégegy szakot. én anno betoltam a jedlikbe 3 szakot meg a págiszba egyet.
2014. szept. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem kell hármat megjelölni, egyet is jelölhetsz, de akár hatot is.

Ha mérnök akarsz lenni, akkor felsősoktatást (egyetemet/főiskolát) kell elvégezned. Ehhez az kell, hogy jó érettségid legyen, nem fogják azt nézni, melyik iskolából jössz. Én egy gimnáziumot ajánlanék, ott magasabb szintű az oktatás, jobban felkészítenek az érettségire (Révai, Krúdy, Kazinczy, Apor, Prohászka). Szakközépben az érettségi mellett külön szakmai tantárgyakra is figyelned kell. Ha tényleg mérnök a cél a felsőoktatásban, akkor mindegy hová mész.

Én Hildes voltam, 2 év után átmentem másik suliba. A hajnalig tartó rajzolgatás nem tetszett, mert nem akartam szakirányban tovább tanulni. Jobban jársz egy gimnáziummal, hidd el. Ha Jedlik, informatikai dolgokba nem érdemes manapság belekezdeni. Nagyon sokan vannak.

2014. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

nekünk az osztályfőnök azt mondta hogy hármat jelöljünk meg.

a Jedlikbe nem informatika szakra hanem gépész szakra mennék.a Hildnek mennyire kemény a szakmai része,és miért kell ennyit rajzolgatni?

2014. szept. 6. 11:42
 14/20 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy offolok, de mégis mi rosszat hallottatok ti a Révairól? Most ballagtam onnan 6 év után, nekem csak nagyon enyhe színvonalromlás tűnt fel, habár szerintem ez korcsoporti jelenség... Szóval mi olyan rossz ami eltántorít tőle?
2014. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
én azt halottam róla hogy sokat romlott a színvonala,és megy a lazulás...de ettől még elit gimnázium
2014. szept. 6. 20:41
 16/20 anonim ***** válasza:
Azt tanúsítom, hogy nincs katonás pontos fegyelem állandóan, de ez csak pozitívum, nem? :) A közösség is jó, és ez a képzés színvonalában nem mutatkozik meg, általában az emberek 90%-a oda kerül, ahová első helyen felvételizett. Érettségire rendesen felkészítenek és abszolút hasznosítható tudást adnak át. Persze a diák hozzáállása se mindegy. :) Ha tényleg orvos/mérnök szeretnél lenni, azért mindenhol meg kell dolgozni. Szorgalom nélkül sehol sincs nyereség! ;)
2014. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én Hildes vagyok, de csak ajánlani tudom! Lehet ez tanárfüggő, de ha az osztály normálisan dolgozik, és nem készítik ki a tanárt, akkor nincsen hajnalig tartó rajzolgatás! (nekünk legalábbis még sosem volt.) A szakmai része kicsit kemény, de tűrhető.
2014. szept. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
azt már én is hallottam h a szakmai része kemény,matek mennyire kell?
2014. szept. 7. 19:14
 19/20 anonim ***** válasza:

Öreg, pedig ha jó mérnök akarsz lenni, ott a Págisz. És nincs semmiféle répa.

Én anno suli mellett kerestem 150e körül havonta, maszekban. És mindent ott tanultam meg, amiből megéltem, megélek. Egyetemen (villamosmérnök szak) is jóval könnyebb helyzetünk volt, mint aki máshonnan jött.

2015. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Nem akarok beleszolni,de szerintem a Kazinczy jobb mint a Krudy...attol hogy a Krudy felkapottabb meg nem jelenti azt, hogy jobb is. Eleg sok Krudys diak mondta mar nekem, hogy nem a legjobbak a tanarok(nem nagyon tanitanak...). Persze a Kazinczyban sem tanit tokeletesen az osszes tanar,de azert aki a Kazinczyban tanul,annak termeszetes az hogy felveszik egyetemre.:)

Igazabol en is most irtam felvetelit,es a tesom a Kazinczyba jar,ugyhogy meg jo hogy megvedem az iskolat. :DD

2015. márc. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!