Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szétvagdosott karokkal és...

Szétvagdosott karokkal és egyebekkel van esélyem "alkalmas" minősítést kapni pszichikai vizsgálaton? (A Nemzeti Közszolgálati Egyetemre szeretnék jelentkezni. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az alábbi problémáim állnak fenn:

- vagdostam magam, és lehet, hogy télen, a pulcsik takarásában folytatni fogom

- hánytattam magam, hashajtózok (kávéval, szóval rá lehet fogni, hogy csak kávézok, és hát na, ilyen a hatása)

- koplalok, ha képes vagyok rá, éheztetem magam, ha van hozzá akaraterőm

- képtelen vagyok lemondani a csontsovány test iránti vágyról, akármilyen butaság is

- depressziós időszakaimban erősen foglalkoztat az öngyilkosság gondolata, illetve egyszer bevettem kb. 25 szem fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt alkohollal, utána éreztem, hogy most képes lennék felvágni az ereim, csak nem akartam olyan körülmények között meghalni

- szorongok; nehezemre esik emberek közt lenni, találkozni még azokkal az emberekkel is, akikkel nagyon szeretnék

- olykor gyilkla gondolataim is vannak, de ezek inkább régebben voltak jelen a fejemben

- néha feldobott hangulatom van, ilyenkor mindenen nevetek, harsány vagyok, és nem tudok józanul gondolkodni, mármint mondok olyan dolgokat az embereknek, amiket máskor sosem mondanék.


Mindezek után azért elmondanám, hogy egyébként egy jószívű, csendes, kedves lány vagyok. Okos és értelmes, nagy bennem a tudásvágy és a tettvágy. Van saját véleményem és önálló gondolataim, és bár viszahúzódó vagyok, azt hiszem, a vezető szerep is illik hozzám, ha kell, meg tudom ragadninaz irányítást, tudom, kire milyen feladatot kell bízni, átlátom a helyzetet, a problémákat felismerem.


De ha meglátják a karomon és a combomon a vastag, vörös hegeket, vagy rájönnek, hogy bulímia nervosában szenvedek, és öngyilkos gondolataim vannak... Az egyet jelent azzal, hogy nem vagyok alkalmas, igaz? Esélytelen, hogy így alkalmasnak minősítsenek. Pszichológusnál sosem voltam, a családomnak sem beszéltem ezekről a dolgokról.


Ti mit gondoltok?


19L



2014. jún. 24. 12:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a pszichológiai vizsgálaton ezek egy részére fény derül.
2014. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

Szerintem nem mennél át a pszichológiai vizsgálaton. Azért az átfogó, és szerintem kiderülne...

2014. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%
Gondolkoztál már azon, hogy inkább segítséget kérj?
2014. jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg nem fogsz átmenni a pszichikai vizsgálaton,mert ha nem is az összesre,de a problémáid egy részére fény derül majd.

Ez már nem a válaszhoz tartozik,de érdekelne,hogy a szüleid,barátaid soha nem vették észre,hogy valami nincs rendben veled? Főleg a szüleidre gondolok,hiszen 19 éves vagy,és gondolom otthon laksz még. A másik az,hogy arra nem gondoltál még,hogy talán pont az segítene ha beszélnél ezekről,és segítséget kérnél egy jó szakembertől?

2014. jún. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem biztosan észreveszik a vágásaidat... :( De mondjuk aminek nincs konkrét fizikai nyoma (a gondolataid, talán még a hányás és az időnkénti koplalás) azt szimplán tagadd le,hiszem ha eddig titkoltad akkor jól színészkedsz majd itt is. Ha meg kérdezik hogy vágod-e még magad, ártatlan bociszemekkel egy az egyben azt hazudod, hogy neeeeeeeem dehogy, az régen volt és megbántad.

Ugyan ezt csináltam mindig, nekem bejött. Drukkolok!

2014. jún. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%

Melyik k a r r a?

......KTK-ra van esélyed.


Vérnyomásméréshez szabaddá kell tenni az egyik karod, az jelent lebukást.

2014. jún. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nem szeretném eltitkolni. Igen, tudok színészkedni, hazudozni, de nem szeretek, és egy ilyen vizsgálatos nem is lehet, nem idióták állították össze. :)


Bűnügyi igazgatásira szeretnék menni.


Eddig két emberről tudok, aki nem ment át rajta. Az egyikük rejtett agresszióról beszélt, a másik... Nos, megölte az alkoholista apját (megérdemelte) önvédelemből, de igazából meg tudta volna védeni magát gyilkosság nélkül is.

2014. jún. 24. 18:11
 8/21 anonim ***** válasza:
94%
Csak azt nem értem, miért nem meggyógyulni akarsz?
2014. jún. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ne is menj el. Azok a pszichológusok erre vannak kiképezve, hogy mindent kiszúrjanak. Ha meg látják a vágásokat, akkor neked annyi.

Egyébként pedig szerintem szükséged lenne pszichológusra.

2014. jún. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
(előző vagyok) Egyik rokonom is nagyon magába zárkózott típus volt egész életében, sokszor szorongott, de egyébként ő is egy okos és értelmes lány. Most egy szanatóriumban van, mert olyan mértékben jött ki rajta a depresszió, hogy egy egyszerű pszichológus már nem tudott rajta segíteni. Szerintem jobb lenne, ha te ezt megelőznéd, mert bizony a depresszió (meg az összes többi betegség, amit felsoroltál) nagyon kemény, sajnos apukám is küzdött ezzel, úgyhogy tudom milyen.
2014. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!