Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Adnátok tippeket hogy minek...

Adnátok tippeket hogy minek menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

7.-es vagyok és màr kéne tudnom,hogy mi leszek ha "nagy leszek". Mindegyik tanàr azt mondja nekünk már tavaly óta , hogy találjuk ki. De nekem lövésem sincs. Szeretek kézműves dolgokat készíteni, olvasni, néha -néha verset írni,főzni(persze még csak egyszerűbb dolgokat.

Illetve gimi vagy szakközép a jobb választás?Tippek , hogy milyen ágon tanuljak tovább? Àtlagom: 4,6. Fontos lenne mert azokból a tárgyakból belehúzok.

Előre is köszi a válaszokat.



2014. szept. 10. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Gimibe menj. És nem kell tudnod még, bőven ráérsz. Persze érdemes afelé orientálódni, ami érdekel, pl természettudományok vagy rajz. És keress lehetőségeket a suli falain kívül, menj el kézműves szakkörre, önkénteskedj valahol, stb.
2014. szept. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel az átlaggal erősebb gimibe menj, esetleg keress olyat ahol van kreatív szakkör, csoport. Ez jó alap, könnyebb elindulni bármilyen irányba.
2014. szept. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Ha visszamehetnék középsuliba akkor én a matekot tanulnám orrba szájba meg az angolt, esetleg egy második nyelvet elkezdenék még + fizika,kémia meg biosz közül még amelyik érdekel, ezekkel a tárgyakkal elég sok piac képes szak közül választhatsz és ráérsz eldönteni majd 12.-ben, jelentkezés előtt.


A humán tárgyakra szerintem nem érdemes időt pazarolni azon kívül amit órán megtanul az ember. Kivéve ha tényleg "humán beállítottságú" vagy, nem pedig csak azért mondod ezt mert nem vagy jó reálból.

2014. szept. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"7.-es vagyok és màr kéne tudnom,hogy mi leszek ha "nagy leszek". Mindegyik tanàr azt mondja nekünk már tavaly óta , hogy találjuk ki."


Ez hülyeség :D Én 9-es vagyok mégsem tudom hogy mi akarok lenni. Éppen ezért jöttem egy jó általános gimnáziumba. Ez nem határolja be hogy mi lehetsz. Hogyha elmész egy infó szakközépbe akkor onnan már elég behatárolt hogy mi lehetsz. Én mindenképpen egy jó gimit javasolnék. Amúgy vannak 11-es ismerőseim sőt 12-esek is akik még akkor sem tudják hogy mik lesznek szóval te még bőven rá érsz.

2014. szept. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 17:58


A szakközép se határolja be. Lehet 12.-ben rájön, hogy nem is érdekli az informatika és elmegy pl. közgazdásznak, simán megteheti, elhanyagolható mértékű hátrányban lesz a gimisekkel szemben.

2014. szept. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!