Lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok gimiben.

Nincsenek barátaim. Senki. Nyilván egyik oka, hogy felénk és visszahúzódó vagyok, de szerintem ettől még simán lehetnének barátaim. Általános suliban voltak, csak ugye megszakadt a kapcsolat.

Csúnya is vagyok. Amikor elkezdtem a gimit, és igyekeztem kevésbé visszahúzódó lenni, cserébe csak sértéseket kaptam a külsőmmel kapcsolatban. Hiába próbáltam változtatni, még az a néhány lány, akivel kezdtem jóban lenni is csak kinevettek. És tizedikben meg még rosszabb lett. Idén még csak 2 hét volt a suliból, de máris elegem lett. Mindennap a sírógörcs kerülgetett. Az év folyamon vannak lányok, akik folyton csúfolnak. Az osztálytársaim már hozzám se szólnak, én meg ott tartok, hogy nem is merek szólni, mert félek a megaláztatástól.

Mit tegyek?


2014. szept. 13. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát erre nem az a megoldás, hogy magántanuló leszel, mert így tényleg soha nem lesznek barátaid, még jobban elszeparálod magad.


De a lehetőség megvan, mindenkinek joga van magántanulónak lenni, az igazgatónál tudják ezt kérvényezni a szüleid, nem fogják megtagadni.

2014. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem megoldás hosszútávon. De amúgy meg azt érzem, hogy ez, ami most van se mehet így tovább.
2014. szept. 13. 16:46
 3/13 anonim ***** válasza:
És ha sulit váltanál?
2014. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez is egy opció. És akkor mi van, ha ott is ez lenne?

Nem azért, de a korombeliek nagy része minden iskolában ugyanúgy viselkedik. És én még pont nem viselkedek úgy, ahogy ők. Nem írtam, de így már azért nem is akarok az osztálytársaimmal barátkozni. Nem csak azért, ahogy velem viselkedtek, de így kívülről szemlélve látom, ahogy egymással viselkednek. Komolyan, mint a dedóban...

2014. szept. 13. 17:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát döntsd el, mit szeretnél. Ha teljes elszigeteltséget, akkor légy magántanuló.


Ha vágysz azért barátokra, egy tiszta lapra, akkor pedig válts iskolát.

2014. szept. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Menj másik iskolába, de színvonalasba. Rendes gimnáziumban nem ilyenek a gyerekek. De el nem tudom képzelni, hogy az a baj, hogy csúnya vagy. Nem lehetsz rondább, mint a nagy átlag, a legtöbb lány nem különösebben szép. De ha valakinek előnytelenek az adottságai, az ellensúlyozni tudja a kedvességével, barátságosságával, mások iránti érdeklődésével, segítőkészségével. Egy ilyen ember megszépül az ismerősei körében, észre se veszik, ha valamilyen része nem épp tökéletesre sikerült. Szóval az új iskolában neked is nyitottnak és barátságosnak kell lenned. Az embernek magának kell gondoskodnia arról, hogy szeressék. Lehetséges, hogy egy pszichológus se ártana neked.
2014. szept. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát pedig tényleg a folyosókon néhány felsőbb éves kinevet, meg mondják, hogy milyen csuda vagyok. Az osztálytársaim meg már kilencedik óta csesztetnek...
2014. szept. 14. 09:44
 8/13 anonim ***** válasza:
El kell onnan menni. De nem a négy fal magányába. De biztos, hogy te teljesen ártatlan vagy a dologban? Nem ilyenek a gimnazisták.
2014. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem ilyenek a gimnazisták. Akkor én hazudok. Már bocs, lehet, tényleg fura a szitu. De egy internetes oldalon tök Anonym módon miért hazudnák? Nem állítom hogy szent vagyok, mert nem vagyok olyan harsány mint az osztálytársaim és meglehet, érzékenyebb vagyok, de nem hiszem, hogy ettől ki kellene nevetni. Már Pedig ez történt. ...
2014. szept. 14. 10:14
 10/13 anonim ***** válasza:
Valami lehet ott még azon kívül, hogy eláll a füled vagy hegyes az állad. A közösségben való viselkedést, hogy az ember ne lógjon ki a sorból, ne tűnjön egyedüliként másnak, mint a többiek általában, meg kell tanulni. De ezt neked egy új közegben kellene, új életet kezdve.
2014. szept. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!