Lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok gimiben.

Nincsenek barátaim. Senki. Nyilván egyik oka, hogy felénk és visszahúzódó vagyok, de szerintem ettől még simán lehetnének barátaim. Általános suliban voltak, csak ugye megszakadt a kapcsolat.

Csúnya is vagyok. Amikor elkezdtem a gimit, és igyekeztem kevésbé visszahúzódó lenni, cserébe csak sértéseket kaptam a külsőmmel kapcsolatban. Hiába próbáltam változtatni, még az a néhány lány, akivel kezdtem jóban lenni is csak kinevettek. És tizedikben meg még rosszabb lett. Idén még csak 2 hét volt a suliból, de máris elegem lett. Mindennap a sírógörcs kerülgetett. Az év folyamon vannak lányok, akik folyton csúfolnak. Az osztálytársaim már hozzám se szólnak, én meg ott tartok, hogy nem is merek szólni, mert félek a megaláztatástól.

Mit tegyek?


2014. szept. 13. 14:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Oké, egy helyen ez történt, de ez nem garancia arra, hogy máshol is így járnál. A másik válaszoló azért javasolt egy jobb gimit, mert azért ott tényleg más a légkör, a tanulók összetétele.


Rengeteg ember éli túl (sőt, szereti) a gimis éveket, ne hidd, hogy te vagy a kivétel, akinek erre esélye sincs. De a hozzáállásodon sok múlik, ami jelenleg nem a legjobb.


Ezért döntsd el, mire is vágysz igazán, ha magányra, egyedüllétre, akkor semmi gond, legyél magántanuló, jogod van hozzá. Ha viszont vágysz barátokra, társaságra, akkor mindenképp adj magadnak egy esélyt másik iskolában. Ott tiszta lappal kezdhetsz.


Döntsd el, mit szeretnél, aztán annak megfelelően tegyél is a céljaidért!

2014. szept. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
47%

Igen, lehetsz magántanuló. És igen, lehet ez is megoldás. Nem mindenki alkalmas napi 10 órát 30 kortársával összezárva lenni. Sőt, elég kevesen alkalmasak és ússzák meg sérülés nélkül.

Ha vállalod a magántanulást, félévente vizsgáznod kell. Rajtad múlik, hogy megcsinálod-e. Ha vállalod, kezd neki. Az igazgatótól kell engedélyt kérni, de a neten majd utánanézel. És persze nem árt egy biztos családi háttér!!!

2014. szept. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
47%
És még egy: az otthon tanulás NEM JÁR MAGÁNNYAL! Ezt, úgy látom, sokan rosszul értelmezik.
2014. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!