Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem fősulira ill....

Van esélyem fősulira ill. egyetemre mennem?

Figyelt kérdés

Elég rossz tanuló voltam (2-es 3-as) ált. suliban. Most középsuliba járok, ahol az érettségi mellé kapok egy szakmát is. Az első két évben 2,5 volt az átlagom. Ha most az utolsó 2 évben belehúzok a tanulásba, és 4-es felett lesz az átlagom, és az érettségim is jól sikerül, van esélyem továbbtanulni egy fősuliban? Érdemes emelt szintű érettségit tennem, és ha igen, hányból?


A fősuli és az egyetem között mi a különbség? Mert eddig nekem senki sem tudta elmagyarázni a kettő közti eltérést.



2014. szept. 17. 13:17
 1/2 anonim ***** válasza:
1 tárgyból tegyél emeltet, legyen 2 középfokú nyelvvizsgád és akkor lesz elég sok esélyed.
2014. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs lényegi különbség már a fősuli meg az egyetem között, annyi, hogy az egyetemek úgy általában véve magasabb színvonalat képviselnek, de ez nem kivétel nélkül igaz.

Amúgy meg persze, hogy van esélyed, ha innentől becsületesen fogsz készülni.

2014. szept. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!