Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földtudományi szakra szeretnék...

Földtudományi szakra szeretnék jelentkezni és lenne pár kérdésem: Az első az hogy: 1. Mennyire nehéz szak ez? (Többi kérdés lent)

Figyelt kérdés

2. Vannak-e ilyen beugró dolgozatok vagy szintfelmérők, amiket ha rosszul írok meg bajom származhat belőle. (Pl. kirúgnak, vagy valami. )


3. Milyen tantárgyakat "nyomnak" nagyon? Úgy hallottam hogy a fizikát és a matekot. Igaz ez?


4. Már régóta nem tanulok földrajzot, kémiát és bioszt se és fogalmazzunk úgy, hogy hiányosak az ismerteim, ezért érdekelne, hogy ezekből a tantárgyakból mennyire magas fokon kezdődik el az oktatás? Arra gondolok, hogy már az első félévben pl. komoly földrajzzal kezdődik az oktatás (és annak aki nem tanult földrajzot esélytelen megérteni a dolgokat) vagy szépen fokozaton épül fel a tananyag az alapoktól?


5. Mivel mondtam, hogy hiányosak az ismereteim szeretnék kicsit előre készülni. Van esetleg olyan könyv, amit tudtok ajánlani vagy esetleg úgy kompletten néhány témakör ezekből a tantárgyakból amiket érdemes átnézni?



Kérem azokat akik ilyen szakra járnak hogy a válaszukhoz írják oda, hogy melyik suliba járnak/jártak vagy épp melyik suliról vannak az információik.


Előre is köszönöm a válaszokat, legyen szép napja mindenkinek!



2014. szept. 23. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Szia!

Én az SZTE-re járok földtudományira.

1. Nem nevezném könnyű szaknak (persze kinek mi a nehéz), és az évek előrehaladtával szerintem egyre nehezedik. De teljesíthető, én nagyon szeretem ezt tanulni.

2.Nálunk Szegeden nincs kritériumdolgozat semmiből, de azt tudom, hogy az ELTÉn van.

3. Fizika nálunk alig van, szinte elhanyagolható. Matek is csak első félévben, a gyakorlaton deriválni tanultunk. Az előadásnak vannak nehezebb részei, de az is abszolút teljesíthető. Egyébként úgy vettem észre, hogy kellenek a fizikai alapok, de elég az, amit középiskolában tanultunk.

4. Lehet, hogy meg fogsz lepődni, de földrajzot szinte nem is tanulunk. Nagyon sokan keverik a földrajzot és a földtudományt egymással, pedig alig hasonlít a kettő. Én anno földrajzból tettem emelt érettségit, de szinte majdhogynem felesleges volt, arra a tudásra itt nem nagyon van szükség. Tehát szerintem ne aggódj a földrajz miatt. A kémia fontos, szervetlen kémia leginkább a tananyag, de szerintem ez sem nehéz :)

5. Most hirtelen nem tudok javasolni semmit, hogy mit kellene előre készülnöd. Mondjuk kémiából a tömegszézalékos, térfogatszázalékos számításokat, amiket középiskolában tanulunk, átnézheted, mert ezekre szükség lesz első félévben, Egyébként mindent szép fokozatosan tanítanak, semmiről sem gondolják úgy, hogy ezt már tudnod kell ( persze csak első félévben, a többi félévben már alapoznak arra, amit az egyetemen tanítottak).

Remélem tudtam segíteni, ha valami még érdekel, nyugodtan kérdezz.

2014. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget nagyon hasznos volt a válaszod. :)
2014. szept. 29. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen :)
2014. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Másodéves vagyok ELTE földtudományon, már geofizikus szakirányon.


Kritériumdolgozatok: 1. év végéig kell 2 tárgyat teljesítened, ebből egyik a matematika kritréium, másikat választhatod, hogy kémia, vagy fizika. Ha nem sikerül első év végéig, akkor sajnos kirúgnak.


Első évben volt nekünk elég sok tárgy, de egyértelműen a fizika I-II az, amin sokkot kapnak az emberek. Nagyon erős a fizika alapozás, nem könnyű átmenni annak, aki nem vágja, sokan emiatt csúsznak/kiiratkoznak(hogy őszinte legyek, én egyáltalán nem értem, hogy SZTE, DE miért nem erőlteti a fizikát, mikor még egy geológusnak is szüksége lehet rá..). Matek az csak a 3. félévtől kezd el durvulni, ha olyan szakirányra mész (meteorológia, geofizika, csillagász).


Semmit nem érdemes idő előtt átnézni matekon és fizikán kívül, talán még a kémiát, de ezekből bőségesen elégséges a középiskolás tananyag(de az nagyon jó szinten), minden mást meg fognak neked tanítani éppen időben. Teljesen felesleges pl. nekiállnod az ásványtannak, mivel pont az a lényeg, hogy ott mondják el neked normálisan. Ha van még kérdésed, jelezd bátran.

2014. okt. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
ja, és persze nehéz szak, ELTE nem szarozik, a felvett diákoknak lassan a fele lemorzsolódott 1 év alatt. Sokan félévkor gondolták meg magukat, sokan meg 1. év végén, és persze jópár akad, akit elküldtek.
2014. okt. 19. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!