Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek továbbtanulni?...

Hova menjek továbbtanulni? HELP SÜRGŐS! üdv: egy 12-es.

Figyelt kérdés
12-es vagyok szóval ebben a tanévben fogok érettségizni viszont februárra már tudnom KÉNE hogy hova menjek..Segítsek légyszíves milyen OKJ-s képzést, szakot, szakmát, főiskolát, egyetemet ajánlanátok nekem HA: Imádok sportolni, rendszeresen futok, edzek, konditerembe járok (régebben kick-boxoltam 1 évet) tehát jó fizikumom van. Általában a 3-as 4-es átlagok simán megvan mindenből kivéve a matek és a fizika. Informatika szakon voltam a gimin viszont megmondom az őszintét nem igazán szeretem, vagyis csak úgy elvagyok vele. Különleges hobbim, hogy az interneten online kaszinózok pénzbe amit nagyjából egész jól megtanultam így ahhoz is mondhatni értek, mindig nyerek kisebb összegeket. A szüleimnek zöldséges vállalkozásuk van. Mondhatni ebbe belenőttem tudom mi-hogy megy ebben. Gondolkodtam azon, hogy kiváltok egy egyéni vállalkozóit és esetleg 1. viszem tovább ezt VAGY 2.kintről hozok be őket amiket 2x annyiért eladok (bár tisztába vagyok vele, hogy ez nem ilyen egyszerűen megy)VAGY 3. itthon elvégzek valami tanfolyamot, szakmát és kimegyek külföldre ismerős által 1-2 évre (az angolt nagyjából beszélem) VAGY 4.Miskolcra mennék rendőrnek és ott továbbképezném magam (persze ha minden jól megy). A szüleim erőltetik a továbbtanulást igaz JOGGAL, valamit kéne csinálni, DE MÉGIS MIT? SEGÍTSETEK LÉGYSZÍVES NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!! =) :) :)

2014. szept. 26. 21:27
 1/2 anonim válasza:

Sajnos ma már minden síkhülye rendőr akar lenni, ennek következtében többszörös túljelentkezés van. Ha még a fizikumod meg is van hozzá, akkor vagy a jegyeid miatt vagy a pszichológiai vizsgán igyekeznek elhúzni, hogy a protekciósokat vegyék fel.


Amilyen angolt a magyar középsulikban oktatnak, az a nyelvtudás Angliában vagy Amerikában kb. a 0-val egyenlő. Még ha 5-ös is voltál belőle, az csak arra jó, hogy te valamilyen szinten megértesd magad az emberekkel, de ha hozzád szólnak lövésed nem lesz mi akarnak tőled... Ettől függetlenül én inkább ezt választanám a helyedben. Ehhez nem szükséges szakma, főleg meg nem egy OKJ-s. Elég az érettségi és legfőképpen a nyelv! De azért azt ne felejtsd el hogy kint sincs kolbászból a kerítés és a nyelvre is keményen rá kell gyúrnod.


A családi vállalkozás lenne a 2. ajánlatom. Kérdés, hogy megye annyira a vállalkozás, hogy a szüleidnek megérjen téged alkalmazottként felvenni? Kitudnád-e termelni a fizetésed?


Hogy mit akarsz külföldről behozni és 2x drágábban eladni, azt nem értettem.


A szerencsejátékokat pedig lehetőleg mellőzd, ha nem akarsz függő lenni és milliós adósságokat csinálni magadnak!

2014. szept. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van! Van pár ismerősöm akik rendőrnek mentek tőlük már kérdezgettem egy-két dolgot és valóban nem egy leányálom. A nyelvre valóban tényleg rá kellene gyúrni, de anya azt mondta ő 25 éves koromig ki se akar engedni menjek inkább főiskolára (aminek én Magyarországon nem látom értelmét). Az ő vállakozásuk zöldségezéssel foglalkozik, de én ilyen kintről behozott autókat felújíttatni és úgy sokkal többért eladni (gondoltam). De fogalmam sincs hogy mihhez kéne kezdeni.
2014. szept. 27. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!