Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodás-menedzsment...

Gazdálkodás-menedzsment szakon konkrétan milyen matek anyagokat tanulnak? Mi a legnehezebb matek?

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5 módszertani tárgy van. Analízis, valszám, stat1, stat2 és operációkutatás. Tapasztalataim szerint az analízisnél a legnagyobb a halálozási arány. Fent van a teljes anyag az easymaths-en, meg tudod nézni, hogy mi várható. Na az első két videot nézd meg, hanem menj bele a sűrűűjébe, intergálás, kétváltozós cuccok stb.
2014. szept. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ez mennyire nehéz? Mondjuk hol van egy középszintű és emeltszintű matek érettségihez képest?
2014. szept. 29. 19:40
 3/12 anonim ***** válasza:
Ott, ahol az emelt szintű matek érettségi van a nyolcadikos tananyaghoz képest. De ha ez megnyugtat, egyetemen minden ott van, úgyhogy ez nem kirívó dolog. Hozzá lehet szokni.
2014. szept. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2 éves matek-fakultáció nélkül lehetnek gondjaim? (Azelőtt emelt óraszámban tanultam) - és azért nem egy ilyen retardált gyökér vagyok, akinek nehézségei vannak egy középszintű matekérettségivel...
2014. szept. 29. 20:12
 5/12 anonim ***** válasza:
Biztos azt fogják mondani egy csomóan, hogy esélyed sincs, de szerintem meg lehet csinálni. Nem csak úgy a levegőbe mondom. Folyamatosan hármas körül voltam matekból gimiben, a közép érettségit éppen hogy sikerült 80%-ra megírnom. ezek után viszont végigcsináltam egy biomérnöki szakot a BME-n úgy, hogy egyik matekból sem buktam meg soha. Nem volt egyszerű, és gyakran kellett megkérnem az évfolyamtársaimat, hogy segítsenek, de én vagyok az élő példa rá, hogy meg lehet csinálni. Szóval ha összekapod magad és tényleg tanulsz, akkor simán sikerülhet.
2014. szept. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Első vagyok.

Nézd nekem a középszintű matekom 70%-os lett, tény, hogy semmit nem tanultam rá. Analízisből az első vizsgán átmentem, arra viszont tény, hogy készültem.

A csoporttársam 96%-os emelt matekot írt, másodéven is fel kellett vennie, mert a harmadik vizsgán ment csak át.

Hidd el, nem azon múlik, hogy a gimibe neked milyen jegyeid vannak/voltak/lesznek, sőt akinek jól sikerül az emeltje, azok el vannak ájulva maguktól és úgy vannak vele, hogy minek ezt tanulni, na hát nem is húzzák sokáig.

Az egyetemre, főiskolára át kell kapcsolni szellemileg is. Egyébként ha gyakorolsz rá akkor nem agysebészet az analízis és nem zugfőiskolára járok.

Bár ha már gazdasági szak, akkor én inkább a pénzügy-számvitelt javaslom, a módszertani tárgyak ugyanazok, mint gm-en, szóval az alapozók mindenhol közösek a két szakon. :)

2014. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És az egyetemen az anyagokat általában alapjukról kezdik el tanítani? Mert én félek, pl integrálni nem fogunk tanulni alap matekon (legalábbis nem olyan magas szinten)
2014. szept. 30. 10:36
 8/12 anonim ***** válasza:
persze, az integrálás része a tananyagnak, ergo le fogják adni...ne parázd túl.. :)
2014. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Okés. És amúgy, tudom, hogy hülye kérdés, de kb mennyivel könnyebb elvégezni, mint egy erősebb mérnöki szakot a BME-n. Matek szempontjából.
2014. szept. 30. 12:50
 10/12 anonim ***** válasza:

Nézd, nem azért hülye a kérdés, mert nem lehetne összehasonlítani, hanem azért, mert ha azt mondom, hogy könnyebb, ugyanolyan vagy nehezebb az neked nem mond semmit hiszen nincs tapasztalatod sem a BME mérnök képzése kapcsán, se a gazdasági képzések vonatkozásában.

Ilyen összehasonlításokat akkor érdemes végezni, ha már valahol van tapasztalatod, muszáj legalább egy fix dolog, amihez viszonyítani tudsz, ok?

2014. szept. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!