Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ott akarom hagyni az egyetemet...

Ott akarom hagyni az egyetemet. Van olyan ingyenes OKJ ami januártól, tehát az év első felétől ("keresztfélévesen") kezdődik?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyetemre járok, most vagyok első feleves, de olyan távolinak latom meg a veget, konkretan nem is erzem,hogy egyszer vege lesz, mivel egy 6 éves szakra jelentkeztem. Sajnos masok nyomására jöttem ide, pedig en vagy egy okj-ra akartam, vagy egy 4 eves egyetemre (konkretan megvolt, csak nem akarom leirni hogy mik), mert mar elegem van abbol hogy másokra vagyok szorulva, hogy hülyeségeket kell tanulnom aminek semmi köze ahhoz amilyen vegzetseget kapok majd, es ezert akartam minél hamarabb elvégezni. Egyébként szeretnem azt a szakmát is amit a mostani egyetemem ad, sot, talan ezzel lennek a legboldogabb, de jelenleg olyan elveszettnek es összezavarodottnak érzem magam, nincs motivaciom hogy elvegezzem, mert olyan távoli a vege. Ezert szeretnek minel hamarabb elvégezni egy okj-t es penzt keresni, es ha nem felel meg akkor még mindig mehetek egyetemre.

Szóval, elsősorban arra vagyok kivancsi hogy van-e januártól induló ingyenes okj?

Másodsorban tanácsokat is szivesen fogadok a helyzettel kapcsolatban.


(Bocsi hogy néhol nincs ekezet, telefonról irok, es csak azt javítja ki amihez kedve van)



2014. okt. 6. 20:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán van választék keresztféléves okj képzések terén, de lehet találni. Csak semmire sem jók önmagukban az okj-k.

Szóval esélyed igazán jövő szeptemberben van elkezdeni másik képzést.

OKJ képzés 2 év. Szóval sokkal-de sokkal jobban jársz ha most tanulsz, mert egy okj az egy lepke*ing a munkaerőpiacon önmagában, és pont ugyanakkorra szereznél egy "okj papírkát" mikorra diplomás lehetnél.

Tanácsom az, hogy tessék kibírni az egyetemet és belehúzni most!! nem holnap és nem majd..könnyebb nem lesz. Munka mellett tanulni?? Ha most nehéz akkor mit szólnál napi 8-10 órás robot után éjszakai tanuláshoz?

2014. okt. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
milyen egyetemre jársz most??
2014. dec. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!