Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia közép vagy emelt?

Biológia közép vagy emelt?

Figyelt kérdés
Elsősorban azok válaszát várom akik biológiából érettségiznek/érettségiztek. Érettségizni szeretnék bioszból, de nem tudom hogy közép vagy emelt szinten. 2 éve volt utoljára biosz órám, és magamtól szeretnék felkészülni, azonban nem tudom hogy mi az "egyszerűbb": egy gyenge emeltszintű érettségi vagy egy erősebb közép, mivel az emelt pluszpontjai miatt jóval kevesebb % is elég lenne ha emelteznék. Mint érettségi tantárgyat nem ismerem annyira, mennyivel nehezebb több a követelmény emelt szinten (mert számomra az emelt angol sokkal egyszerűbb mint a közép matek) és ezért nem tudom hogy menne-e az emelt illetve hogy melyikkel tudnék több pontot szerezni. Ezért érdekel hogy kinek hogy ment és melyikkel van az embernek több esélye. Köszönöm előre a válaszokat:)

2014. okt. 8. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg tudod írni 60%-osra az emeltet akkor már mindenképpen jobban jársz vele mert az 110 pont és a középszintűért max. 100 pontot kaphatsz.

Én 1 éve érettségiztem emelt biológiából, nem volt nehéz, a legtöbb kérdésnél csak alá kell húzni/be kell karikázni a jó választ és a végén kell írni 1 oldalt valamilyen témáról, ami könnyebb a középszinthez képest, hogy középszintű szóbelin van kísérlet, emelt szintűn nincs. Ha egyedül akarsz felkészülni mindenképpen az érettségi követelmény alapján tanulj hogy ne maradjon ki semmi.

2014. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

azt hallottam ismerősöktől, hogy az emelt biológia nagyon nehéz (csak hát valahova kötelező)

de ha neked nem muszáj, szerintem jobban jársz a középszinttel

2014. okt. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem tanul annak a középszint is nehéz...

Szerintem az emelt biológia nem nehéz (kémiából is emelt érettségim van, arra pl sokkal nehezebb volt felkészülni)

2014. okt. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

jó, én csak ismerősöktől hallottam (meg tanártól is), nincs saját tapasztalatom :)

de biztos van alapja, mert mindegyikük rendesen készült rá

2014. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem nehéz a biosz emelt. Sokkal könnyebb, mint bármelyik másik tudományos tárgyból emeltezni. Kémia-fizika egyenesen agyhalál.

Én is önállóan tanulom, ha úgy döntesz, írj nyugodtan, segítek. :)

Mindenképpen az érettségi követelmények alapján kezdd el.

Persze attól is függ, hogy miért akarod. Ha csak arra mész, hogy legyen érettségid, akkor mindegy, de ha egyetemre mész, akkor eleve pluszpont az emelt, és van, ahova kötelező is. Tehát megéri.

2014. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nézegettem már az érettségi követelményt de ott 1-1 mondatban elvan intézve minden téma szóval nagyon nem vagyok beljebb hogy az milyen nehézségű/mennyiségű tananyag vagy bármi. a 60% nem tudom hogy menne-e pont emiatt sem, de emelt szinten nekem már egy 50% is elég lenne. Nem azért kell az érettségi hogy legyen, ez lesz a felvételi tantárgyam és azért lenne fontos, mert ha csak azt nézzük hogy emberből vagyok hibázhatok a középszint sem egyszerű mert a magasabb százalék elérése csak kevesebb hibával érhető el, ezért nem vagyok biztos benne hogy könnyebb lenne a közép.
2014. okt. 8. 18:32
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Be kell szerezz pár felkészítő könyvet,hogy lásd milyen mélységekig kell beleásd magad :)


A mozaik kiadó könyveit próbáld meg beszerezni első körben(10.o,11.o,12.o).

2014. okt. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták hogy nem érdemes mindenféle könyvet összevásárolni, elég a középiskolai tankönyv. A Mozaikról meg hallottam már hideget meleget szóval nem tudom, nekem Berger Józsefné könyvem van
2014. okt. 8. 18:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Mozaikból tanulok. A sima könyvekből, meg a Biológia érettségizőknek I-II-ből, ez kétszintű. Nem vettem meg, letöltöttem.
2014. okt. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!