Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék rekreáció szakra...

Lullz88 kérdése:

Szeretnék rekreáció szakra menni! De sok mindent nem tudok még a képzésről, egyetemekről. Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most vagyok végzős és nagyon érdelek a rekreáció és egészség szervezés szakirány, és nagyon hálás lennék, ha írna vki aki erre jár v elvégezte a szakot! Legfőképpen az érdekelne h mennyire nehéz elvégezni, lehet e mellette más szakot is felvenni esetleg? Milyen az egyetemi képzés ezen a területen és mennyire keresettek a diplomások Magyarországon és h hol lehet vele elhelyezkedni?

A válaszokat előre is köszönöm! (L18)



#egyetem #SZTE #ELTE PPK #rekreáció szervezés
2014. okt. 9. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Elkezdtem, de hamar feladtam. Tipikus büfészak. Semmire nem jó. Akiket ismerek és elvégezték, nem kaptak vele munkát, a nagy részük pincérként vagy vmi irodában dolgozik.

Mennyire nehéz elvégezni? Semennyire. Én 2 műszakos munka mellett, minimális tanulással 4es-5ösre vizsgáztam mindenből (habár eü. végzettségem van, az anatómiát és az ahhoz kapcsolódó témákat mindig szerettem).

Aztán rájöttem, hogy csak az időt meg a pénzt pazarlom.

Keress inkább valami normális szakot, amivel utána el is tudsz helyezkedni, és nem minimálbérért hordod a poharakat egy kocsmában.

2014. okt. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az hogy neked nem sikerült, az a te egyéni szociális problémád, attól még ez a szakterület igenis fontos. :)


Kérdező, ha ezzel szeretnél nagyon jó karriert befutni, akkor ajánlom a következőket:

1. elhivatottság a sportolás, illetve fizikai aktivitás iránt, egészségkultúra kialakítása (ez adja meg a hitelességet, hogy nem csak papolni tudsz róla, de ezeket a mintákat követed is a saját életedben)

2. minimum 2 idegennyelv ismerete legalább felsőfokon (legnagyobb lehetőségek a turizmusban adódnak, oda pedig ez elvárás)

3. érdeklődés a szakmai gyakorlatok, illetve a gyakorlatiasabb tudást adó tantárgyak iránt (sajnos azt el kell ismerni, hogy több az elmélet, mint a tényleges gyakorlat)

4. folyamatos önképzés, továbbképzés (ez általánosan meg kell hogy jelenjen szakterülettől függetlenül, life-long learningre való törekvés!)

5. a sok laikus véleményét-mint amilyen az előző hozzászóló is-felejtsd el, egy bölcsész is meg tud élni abból amit szeret, ugyanúgy mi is, a különbség annyi a mérnökökhöz, orvosokhoz, stb. képest, hogy nekünk többet kell érte teperni, és nagyon valószínűleg kevesebb bérért is, ez van...

2014. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!