Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek az Arany...

Mi a véleményetek az Arany János Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Az Aranyba szertnék menni Gimibe, de van aki azt mondja, hogy jó suli van aki meg azt, hogy nagyon rossz! Szóval érdekelne a véleményetek az Aranyról!

2014. okt. 15. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:

BP 12 ker?

Mert ha igen én oda járok és nekem is azt mondták hu ez milyen rossz suli és nem egyáltalán nem az nem nagyon jo programok vannak jo a diák élet.

2014. nov. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ha a Sashegyi Arany Gimire gondolsz, én oda járok.

Nekem is vegyesen mondtak mindent össze-vissza, de kellemesen csalódtam a híresztelések ellenére.

A reál, azaz a természettudományi osztályt az állam támogatja, nagyon jól felszerelt laborok vannak a suliban. Az angol nyelvi képzés zseniális, így a nyelvi osztályt is érdemes választani.

Minden osztály saját teremmel rendelkezik, de emellett szaktantermek is vannak.

Nálunk a fiúk kedvence a büfé, ahol elég nagy a választék és 1-2 dolog nincs is olyan méreg árban. A másik nagy siker a műfüves focipálya, de sokan kedvelik a konditermeket is. Van külön 2 konditerem, az egyik inkább fiú, a máik inkább lány, felszereltséget tekintve.

Nagyon jó az étkeztetés, 3 manüből lehet választani, mindenkine van egy kártáyja, azzal lehet ki-be lépkedni a suli területén és a kaját is azzal választhatod ki. A kiszolgálás elég vegyes, de egy átlagos suli menzához képest szerintem kifejezetten jó. A kaja minősége időnként hagy kivetnivalót maga után - mint ahogy a menzánál általában - de a manü választásban az a jó, hogy egy hónap alatt ki lehet tapasztalni, mi a finom.

Ami csodálatos, az a kilátás és az udvar. A harminc perces kaja szünetben vannak, akik lent töltik az idejüket a gyümölcsösben, vagy a pagodában, ami hangulatos és emellett egy eldugott helynek is számít.

A diák élet is nagyon jó, egyes osztályok kifestik a falakat, például Londonos mintákkal, vagy falmatricákkal dekorálnak és sok a poszter is. Vannak akik visznek be kenyérpirítót, melegszendvicssütőt, vagy mikrót - bár utóbbi van lent az ebédlőben is - szóval otthonos a környezet.

A wc-k tiszták és úgy alapjáraton a suli is. Bár a vakolat van ahol potyog, de ez se vészesen feltűnő és mindig újítgatnak a suliban.

Mint az előttem író is mondta, nagyon jók a programok és a diákélet, de hozzáfűzném, hogy egyes szaktanárok is jók.

Vannak piszok erős osztályok, de van ahol inkább a társaság a domináló, szóval lehet válogatni.

Én mindenképp ajánlom.

2014. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, a Sashegyire gondoltam! :) köszönöm sokat segítettetek, mert már kezdtem elbizonytalanodni, de már tudom, hogy ezt fogom az elsőnek megjelölni! :) Amúgy a tanítások mindig a saját termekben vannak a biosz, kémia kivételével? :)
2014. nov. 25. 15:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Többnyire a saját termünkben vagyunk de van olyan hogy nem
2014. nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A biológia, kémia, földrajz laborokban zajlik többnyire, de a beosztástól függ.

Van külön ének és nyelvi szaktanterem is, valamint a testnevelés is (egyértelműen) máshol zajlik. Egyébként ez is vegyes. Van 3 kistornaterem, egy csarnok, egy műfüves focipálya (jelenleg fedett, fűtött állapotban a hidegre való tekintettel, de amíg jó az idő, nyitott), két kisebb beton pálya és az udvaron is van lehetőség edzésre.

Aztán van még informatika terem is. Én eddig azt hiszem ennyivel találkoztam. (:

2014. dec. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítettetek! :)
2014. dec. 13. 09:48
 7/7 Bogi11 ***** válasza:
Kérdező, azóta milyen tapasztalatokat szereztél az Aranyban? Lehet, hogy minket is érdekelne jövőre.
2015. nov. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!